ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 12:06

Ferhat'ın unutamadığı olay

Ferhatın unutamadığı olay


Bursaspor’un sol kanat oyuncusu Ferhat Kiraz, Beşiktaş maçının son dakikasında kaçırdığı gol pozisyonunu unutamadığını söyledi. “Keşke gol olsaydı” diyen Ferhat, verilen penaltı kararının ise hatalı olduğunu ve pozisyonun penaltı olmadığını dile getirdi.

Yerel bir televizyon kanalına konuk olarak katılan genç oyuncu, geçtiğimiz hafta 3-3 biten Beşiktaş maçının önemli anlarını değerlendirdi. Ferhat, penaltı pozisyonuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Penaltı olacak bir pozisyon içinde olmadım. Topa vurmak için bacak arasına bir hamle yaptım. Eğer vurmuş olsaydım canı çok yanardı ve farklı şekilde düşerdi. Veli'nin düşüşü sanki vurmuşum gibi. Kesinlikle temasım yok. Hakemi yanıltan benim ikinci hamlem oldu. Veli'de tam zamanında düştü. Ben hakeme de 'hocam penaltı gibi gördün ama kesinlikle hamlem olmadı' dedim. O da 'topuğuna vurdun' dedi.”

Hakemin pozisyonu görememiş olabileceğini belirten genç oyuncu, “Eğer görmüş olsaydı penaltı vermezdi. Kritik bir pozisyon oldu.” diye konuştu.

“KEŞKE GOL OLSAYDI”

Beşiktaş karşısında ilk 11’de şans bulmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ferhat, son dakikada kaçırdığı gol için ise şunları kaydetti:

“O pozisyonda Beşiktaş savunmasından kimsenin olmaması dikkatimi çekti. Bu kadar önde yakalanacaklarını düşünmüyordum. Çok kısa sürede gittim ama 'acaba kaleciyi mi geçsem, solundan mı atsam' diye düşündüm. Keşke gol olsaydı. Galibiyet ile ayrılmış olsak çok iyi olacaktı.”

“BATALLA HERKESTEN BİRKAÇ SANİYE ÖNCE DÜŞÜNÜYOR”

Her geçen gün performansını artırarak takıma katkıda bulunmaya çalıştığını söyleyen Ferhat Kiraz, takımın beyin konumundaki Batalla ile ilgili olarak ise şunları dile getirdi:

“Batalla oynadığım ve oynayacağım en iyi 10 numara diye düşünüyorum. Çok farklı bir oyuncu. Herkesten birkaç saniye önce düşünüyor. Onunla oynamak büyük bir keyif. Bizi çok rahatlatıyor. Takımın önemli bir parçası. Zaten o da güvenlerini boşa çıkarmıyor. Bursaspor'a çok faydalı oynuyor. Belluschi'de çok çabuk adapte oldu. Çok tecrübeli bir oyuncu. Belli bir kariyere sahip. O da takıma faydalı oluyor.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER