ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 17:40

Ferdinand sezon sonuna kadar Bursaspor'da

Ferdinand sezon sonuna kadar Bursasporda


Bursaspor, Queens Park Rangers'ın savunma oyuncusu Anton Ferdinand'ı satış opsiyonlu sezon sonuna kadar kiralık olarak renklerine bağladı.

Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Bursaspor Genel Sekreteri İlhan Uslu, Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat ve Basın Sözcüsü Selçuk Eren katıldı. Nokta ve kaliteli transferleri takıma dahil ettiklerini ifade eden Genel Sekreter İlhan Uslu, "İngiltere'den aldığımız üçüncü futbolcumuz. Takımımızın vazgeçilmezlerimizden biri olacaktır. Engin bilgi ve tecrübesiyle Bursaspor'a çok şey katacağına inanıyorum. Teknik Direktör ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Teknik Direktörümüzün ayrılacağından haberimiz yoktu. Ani gelişen bir olay. Öneriler çok. Telefonlar susmuyor. Herkes Bursaspor'a gelmek istiyor. Çalışma ortamının çok iyi olduğu kulüplerden birisi. Biz en doğrusunu yapmak istiyoruz. Vizyonumuza uygun teknik direktörü getirmek istiyoruz" diye konuştu.

FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU ERKAN KAMAT: "BİRAZ SABIRLI OLALIM"

Anton Ferdinand gibi bir oyuncuyu Bursaspor'a kazandırmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Erkan Kamat, "Bursaspor'umuza hayırlı olsun. Aziz Behiç bu akşam İstanbul'da olacak. Türk statüsünde oynaması için girişimlerde bulunacağız. Ailesi Kıbrıs Türk'ü. Kendisi önce Kıbrıs vatandaşlığına geçmesi lazım. Bu 2 günlük süreç içinde bir takım planlarımız var onları halletmeye çalışıyoruz. Teknik Direktör konusunda da ciddi bir görüşme içindeyiz. Bizim için iyi olabilecek, faydalı olabilecek, önümüzdeki serüvende katkı koyabilecek hocayı getirmek için mücadele ediyoruz. Herkesin rahat olması lazım. Biraz zaman verirseniz onun da en iyi şekilde üstesinden geleceğiz. İsimler üzerinde durmayalım, birkaç isim üzerinde çalışmalarımız var. İnşallah doğru karar vereceğiz. Biraz sabırlı olalım" şeklinde konuştu.

ANTON FERDİNAND: "TARAFTARIN ÖNÜNE ÇIKMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"

Bursaspor'a geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Anton Ferdinand şunları söyledi:
"Burada olduğum için çok mutluyum. Londra'da doğdum büyüdüm ve birçok Türk arkadaşım oldu. Kültürü ve insanların yaşam tarzını biliyorum. Bunun da bana burada çok yardımcı olacağını düşünüyorum. O arkadaşlarıma da bu transferden bahsettiğim zaman bana ilk söyledikleri şey taraftar oldu. Ben de onlarla buluşayı sabırsızlıkla bekliyorum. Takım arkadaşlarımla ve teknik ekiple tanışmak için sabırsızlanıyorum"
Galatasaray maçında oynayabileceğini belirten Ferdinand, "Ben hazırım. Önemli bir maç olduğunu biliyoruz. Elimden geleni yapacağım. Türk ligi fantastik. Kaliteli isimlerin gelmesi önemli bir olay. Taraftarlar da kaliteli isimlerin ligde oynamasından mutludurlar. Ben de onlara karşı oynamak için sabırsızlanıyorum" dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER