ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Kasım 2014 Salı 11:30

Fener'e piyango

Fenere piyango

Fernerbahçe'de bekleneni veremediği düşünülen Milos Krasic için Fernerbahçe'nin kapısı çalınıyor.


Fenerbahçe'de transfer konusunda sıcak saatler yaşanmaya başladı. Geldiği günden beri transferi hakkında konuşulan ve gönderilmek istenen Sırp oyuncu için iki kulüpten talep var. Fenerbahçe'de geldiği günden beri transferi hakkında konuşulan Krasic'e bu kez Rusya ve İspanya'dan talip var.

Fenerbahçe'nin Juventus'tan transfer ettiği ancak beklenen verimi alamadığı için Fransa'nın Bastia kulübüne kiraladığı Sırp oyuncu Milos Krasic hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bastia kulübünde 18 maça çıkan ve 2 gol atan Krasic bu kulüpte de beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Krasic için Rus kulüplerinin devrede olduğu yazılıyor. Daha önce CSKA Moskova forması giyen ve 2005 yılında kulübünün UEFA Kupası'nı kazanmasında önemli rol oynayan Krasic, iyi performansını sürdürerek Juventus'un transfer gözdesi olmayı başarmıştı. Milos CSKA ile çıktığı 150 maçta 26 gol atan Krasic, bilinirliğini ve yeteneklerini Rusya'da iyi bir şekilde sergilese de İtalya ve Türkiye'de beklenen verimi gösteremedi. Krasic, Juventus'ta 8 gol attı. Fenerbahçe'de ise sadece Türkiye Kupası'nda 1 gol atabildi.

Rusya olmazsa İspanya

Rus medyasında yer alan haberler Fenerbahçe'nin Krasic'i bonservisiyle birlikte ayrılmasına çalışıltığı ve Sırp oyuncunun Rusya'dan gelen teklifleri düşündüğünü gösteriyor.

Öte yandan Krasic'le ilgilenen kulüplerden biri de İspanya'nın Elche kulübü. La Liga'ya geçen sene yükselip düşme hattının iki sıra üstünde ligi tamamlayıp bu sene de La Liga'da yer alan Elche, şu anda 11 haftanın ardından 9 puanla La Liga'da 18. sırada yer alıyor. Ligde özellikle alt sıralarda pekçok takımın birbiri ardına sıralanması Elche'nin iyi bir transfer yapmaması durumunda sezon sonunda düşme korkusunu yine hissedeceği gerçeğini de gözler önüne seriyor. Elche kiralık istiyor.

Ancak İspanyol kulüp Krasic'i bonservisiyle almaya yanaşmıyor. Kiralama yolunu deneyerek oyuncuyu transfer etmek isteyen Valencia bölgesi ekibi böyle bir teklifle Fenerbahçe'ye gelecek. Devre arası dönemine kadar Krasic'in performansı da Elche'nin kararını belirleyecek etkenlerden biri olacak. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER