ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 10:52

Fenerbahçe'ye sürpriz isim: Van Marwijk

Fenerbahçeye sürpriz isim: Van Marwijk

Fenerbahçe Lucescu ve Ersun Yanal ile görüştü. Gündeme bir de sürpriz isim geldi van Marwijk...


Yöneticiler ilk olarak Lucescu ile bağlantıya geçtiler, ancak Rumen hoca, “Ben sadece başkanla görüşürüm” yanıtını verdi
Akşam saatlerinde Yıldırım, Ersun Yanal ile buluştu. Taraflar düşüncelerini anlattı, ancak herhangi bir anlaşmaya varılmadı

Fenerbahçe Yönetimi, Aykut Kocaman ile yollarını ayırdıktan sonra yeni hoca arayışlarına hemen başladı. Bu konu ile ilgili olarak yöneticiler Tolga Deniz Aytöre, Ömer Temelli ve Şekip Mosturoğlu görevlendirildi.
Üç kişiden oluşan komitenin belirlenen yerli ve yabancı hocalarla dünden itibaren temaslara geçtiği, kısa süre içinde hazırlanacak raporun yönetime sunulacağı bildirildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın takımın fazla etkilenmemesi için hızlı bir şekilde konunun çözüme kavuşmasını istediği kaydedildi.

Kuyt aracı: Van Marwijk

Başkan Aziz Yıldırım’ın yabancı listesinde Fabio Capello, Joachim Löw gibi isimlerin de bulunduğu, ayrıca Dirk Kuyt’ın menajeri ile çalışan Hollanda Milli Takımı eski hocası Van Marwijk’in de değerlendirmeye alındığı kaydedildi.

Hollanda basını da Fenerbahçe için bugün van Marwijk ismini ön plana çıkardı. Fenerbahçeli yıldız futbolcu Dirk Kuyt'ın 61 yaşındaki teknik adamı önerdiği belirtildi.

Yıldırım’ın yıllardır Fenerbahçe’nin başına geçirmeyi hayal ettiği Capello’ya teklif götürüleceği ve İtalyan hocanın şartlarının masaya yatırılacağı kaydedildi. Bu arada Löw’ün de Brezilya’da yapılacak Dünya Şampiyonası bitmeden Alman Milli Takımı’nı bırakmak istemediği ifade edildi.

Lucescu'ya gittiler

Sarı-lacivertli yöneticilerin ilk olarak Mircea Lucescu’nun kapısını çaldıkları öğrenildi. Rumen hocanın, Fenerbahçe’yi geri çevirmediği ancak “Bu transfer görüşmesini Başkan Aziz Yıldırım ile yaparım. Kendisi bizzat beni ararsa oturup konuşuruz” karşılığını verdiği öğrenildi.
Aykut Kocaman’ın ayrılması ile birlikte bir anda ön plana çıkan Ersun Yanal öğleden sonra soluğu İstanbul’da alınca hareketli saatler yaşanmaya başlandı. Havalimanında soruları geçiştiren ve bir taksiyle hemen uzaklaşan Yanal ile ilerleyen saatlerde temas kuruldu. Akşama doğru Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler Abdullah Kiğılı, Talat Yılmaz ve Tolga Deniz Aytöre, Yanal ile buluştu. Görüşmenin yaklaşık 20 dakika sürdüğü, tarafların birbirine düşüncelerini aktardığı bildirildi. Yıldırım’ın Ersun Yanal’a, “Yönetim olarak acele etmek istemiyoruz. Yerli hoca adaylarımızın başında sen geliyorsun. Ancak birkaç yabancı hoca ile de temas halindeyiz. Bir iki gün içinde durum netleşir. Tekrar bir araya geliriz” dediği öğrenildi.
Yönetimin Mustafa Denizli’yle de görüşme yapacağı belirtildi.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER