ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 10:40

Fenerbahçe'ye para akacak

Fenerbahçeye para akacak

Derneklerden alınan ilk taleplere göre, sarı-lacivertliler 1 yıl içinde 200 bin temsilci üye ile 10 bin genel kurul üyesinin kulübe katılmasını bekliyor.


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'en büyük hayalim' dediği 1 milyon üye projesi için heyecan artıyor. Sarı-lacivertli kulüp, Başkan Aziz Yıldırım'ın futbolcularla birlikte sık sık ziyaret ettiği taraftar derneklerinden ön talep istedi. Gelecek talebi önceden tahmin edip, teknolojik anlamda altyapı sorununun önüne geçmek isteyen Fenerbahçe, üye konusunda da çıtayı en yükseğe koydu. 

Sarı-lacivertliler, gelen ilk taleplere göre, 1 yıl içerisinde 200 bin temsilci ile 10 bin yeni genel kurul üyesinin kulübe katılmasını bekliyor. 1 milyon hedefine ise 6 yılda ulaşılması planlanıyor. Hedeflerin gerçekleşmesi, Fenerbahçe'nin sadece bu projeden 1 yılda 400-500 milyon TL arası bir gelir elde etmesi anlamına geliyor. Gelecek yıllarda da 1 milyon üyenin sadece yıllık aidatından 100 milyon TL civarında girdi olacağı ifade ediliyor. 

"1 Milyon Üye" projesi için tanıtım ve lansman 15 Ekim'de başlayacak. Televizyon ve gazetelerde tanıtım reklamları 15 gün boyunca dönecek. Başkan Aziz Yıldırım, futbol takımı ve camia tüm fertleriyle bu kampanyanın daha fazla kişiye ulaşması için uğraş verecek. Başkan Aziz Yıldırım, bu kampanya için "Fenerbahçe'nin kurtuluşu" ifadesini kullanıyordu.

1 Milyon Üye kampanyasının yanı sıra, diğer unsurlarla da 2015'te gelir patlaması hedefliyor. 4. yıldız takılırsa F.Bahçe ligden alacağı paranın yanı sıra Şampiyonlar Ligi gelirlerine de kavuşacak. Forma sponsoru için görüşmeler başladı ve 4 yıldızlı forma reklamından yıllık 10 milyon Euro hedefleniyor. Ayrıca stat isim sponsoru konusunda da gelişmeler yaşanıyor. 

(Sabah)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER