ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 08:10

Fenerbahçe'ye FIFA'dan muz cezası geliyor

Fenerbahçeye FIFAdan muz cezası geliyor

Son olarak Fenerbahçe - Galatasaray karşılaşmasında ortaya çıkan tribünlerin ırkçı tezahüratlarının ardından Fenerbahçe'ye ceza gelip gelmeyeceği merak konusu olmaya başladı.


 Dünya futbolu yeniden bariz ırkçılık içeren hakaretleri konuşmaya başladı. Geçtiğimiz gün oynanan Milan - Roma maçında siyahi futbolcu Balotelli aleyhine yapılan tezahüratlar ve Fenerbahçe - Galatasaray maçında objektiflere takılan 'muz' gösterme anını tartışmaya devam ediyor.

İtalya'da ilk kez maçın durmasına kadar giden olay nedeniyle soruşturma başlatılırken Fenerbahçe'nin de aynı kaderle karşı karşıya kalabileceği ihtimali olduğu ifade ediliyor.

CEZA GELEBİLİR

Türk toplumunun hiç bir bölümünde veya bölgesinde yaşanması mümkün olmayan bir kare Saracoğlu tribünlerinde çekildi. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmada hangi oyuncuya yönelik olduğu kestirilemeyen an, objektiflere böyle yansıdı.

Karşılaşmada yaşanan olayın ardından ise FIFA'nın bu konuyu gündemine alacağı ve ceza vereceği belirtiliyor...

MUZ SALLAYAN TARAFTAR KONUŞTU

Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde elindeki muzla görüntülenen T.D. adlı sarı lacivertli taraftar, hakkındaki ırkçılık suçlamasını reddetti.

Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol' adlı programa telefonla bağlanan Fenerbahçeli taraftar, "Ben o hareketi kesinlikle Eboue ve Drogba'ya yapmadım. Muslera ısınmaya çıktığında ona karşı yapılan tezahürata eşlik ettim. O sırada kesinlikle Muslera dışında başka hiçbir futbolcu yoktu. Muzu da maça Almanya'dan gelen bir kişinin ikramıyla aldım. Kendim de Doğuluyum, hayatım boyunca ırkçılığa karşı mücadele etmiş birisiyim. Eğer benim bu hareketi Eboue ya da Drogba'ya yaptığım ispatlanırsa intihar ederim." dedi.

Bu açıklamadan sonra Derin Futbol yorumcusu Ahmet Çakar ile 36 yaşında olduğunu ve bir şirkette yönetici olarak çalıştığını belirten T.D. isimli taraftar arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Ahmet Çakar, "Kardeşim bundan sonra hiçbir zaman eline muz alma " dedi.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER