ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Eylül 2014 Çarşamba 14:35

Fenerbahçe'ye cevap gecikmedi

Fenerbahçeye cevap gecikmedi

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe’nin TBF’nin verdiği cezalarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.


Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe’nin TBF’nin verdiği cezalarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

TBF Disiplin Kurulu, geçtiğimiz sezon Play-off serisinin 7. maçına çıkmayan Galatasaray’da başkan Ünal Aysal ile yönetim kurulu üyeleri Mehmet Karlı ve Necati Demirkol’a, 45 gün hak mahrumiyeti ve 15’er bin TL para cezası vermişti. Fenerbahçe Kulübü ise bu kararın ardından internet sitesi üzerinden, "Rakibini yenemeyeceğini düşünenler için teşvik edici olan bu tarihi ve yürekli (!) karar nedeniyle, Türkiye Basketbol Federasyonu’nu tebrik (!) ediyor, bu kararın Türk Basketboluna hayırlı (!) olmasını diliyoruz" ifadelerini içeren bir açıklama yayımlamıştı.

JET YANIT

Sarı-kırmızılı takım, ezeli rakiplerinin yaptığı bu açıklamaya tepki gösterdi. Galatasaray Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Beko Basketbol Ligi final maçıyla ilgili TBF Disiplin Kurulu’nun tarafımıza vermiş olduğu cezalara yönelik açıklaması 17 Haziran’da almış olduğumuz karardaki ’kurulların ve hakemlerin baskı altına alınabildiği bir düzende sporda adaletten ve ahlaktan söz edilemez’ gerekçemizin açık bir kanıtı niteliğindedir. Ülker Arena’daki maçlarda sporcu, teknik heyet ve idarecilerimizin uğradığı taciz ve sonucu belirleyen hakem hataları tüm spor camiası tarafından izlenmiş olmasına rağmen şike sürecinde ismi geçmiş bir hakemin atanmış olmasını ve çok daha önemlisi can güvenliğini tehdit eden ortamın sürdürülmesini organize ederek bizim de bunu kabullenmemizi bekleyenlerden böyle bir açıklamanın gelmiş olması şaşırtıcı olmamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mevcut yöneticileri bilmelidirler ki, son dönemdeki saha içi ve saha dışı geçmişteki davranış ve alışkanlıklarını sürdürdükleri sürece karşılarında dimdik duran bir Galatasaray görmeye devam edeceklerdir."

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER