ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 17:46

Fenerbahçe'den Volkan'la ilgili açıklama

Fenerbahçeden Volkanla ilgili açıklama

Fenerbahçe Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre ve Genel Sekreter Mahmut Uslu gündemdeki olaylarla ilgili kulüp televizyonuna açıklamalar yaptılar.


Türkiye - Kazakistan maçı öncesi Türk Telekom Arena'da ısınırken kendisine küfredilen ve ıslıklanan Volkan Demirel, sahayı terk etmişti.

Stattan da ayrılan ancak daha sonra tekrar dönen Volkan Demirel, maçın ardından ise Emre Belözoğlu'nun kullandığı araçla TT Arena'dan ayrılırken güvenlik elemanları basın mensuplarına saldırmıştı.

Bu konu ile ilgili şikayette bulunulurken, 5 güvenlik görevlisi ise adliyeye sevkedildi. Volkan Demirel ise gece adliyede ifade verdi. 

Fenerbahçe Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre ve Genel Sekreter Mahmut Uslu gündemdeki olaylarla ilgili kulüp televizyonuna açıklamalar yaptılar. FB TV'de konuşan Aytöre ve Uslu'nun konuşmalarından satırbaşları şöyle: 

MAHMUT USLU'NUN AÇIKLAMALARI...

"Başkanımızın verdiği demeçlerin hemen ardından sıcağı sıcağına oldu bu olaylar. Net olarak söylüyoruz. Yalnızca futbolda değil her sporda oluyor. Devlet bu işe el koymazsa bu işler bitmez. Kamuoyunda imaj yaratıldı. Her şeyin altından Emre ve Volkan çıkıyor diye. Bunlar yalan. Biz inadına onlara sahip çıkacağız. Anamıza küfredilmesine zaten alıştık ama çoluk çocuğa da küfredildi. Volkan'a 20 dakika küfrettiler. O statta maalesef sayın Cumhurbaşkanı'na da hakaret edildi. Cillop bir stat verilmesine rağmen Galatasaraylılar, sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiler."

"6222 sayılı yasanın neden çıktığını biliyoruz artık. O yasa şike operasyonu için yapılan bir yasa değil. Bu olayın bir milat olması lazım. E-Bilet veya 6222 ile ilgili aksaklıklar varsa değiştirilsin. Ceza veriyorlar karakola gideceksin diye. Gitmezse cezası yok. Oradaki 40-50 kişi ellerinde. Hepsine soruşturma açılmalı. Kanunlarda aksaklıklar var. Sürekli söylüyoruz. E-Bilet diyorlar, yazmışlar kanuna, "Federasyon hariç". Neden böyle? Orada da olay oluyor. Passolig ile ilgili kanun çıkarılıyor. Fakat bilet veriliyor. Bu iş sonra organize hale geliyor. Ay Yıldızlı formayı taşıyan adama neden küfür ediyorsunuz? Milli Takım'ın oyuncusu bu. Biliyoruz ki bunların hepsi organize. Biz Galatasaray ile ilgili örnekleri bu nedenle verdik. Hepimiz aynı gemideyiz. Üstelik bir de milli takımın karşılaşması. Biz biliyoruz bu iş organize."

DENİZ TOLGA AYTÖRE'NİN AÇIKLAMALARI...

"Her olayda tek sorumlunun Fenerbahçe gibi gösterilmesine artık "Dur" denilmesi gerekiyor. Volkan Demirel'in kulübümüz için önemi tartışılmaz. Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu üzerine ciddi bir şekilde gidiliyor. Volkan Demirel, Milli formayla ısınmaya çıkıyor ama ana, avrat, çocuk küfürlerle karşı karşıya kalıyor. Volkan maalesef savunmasını da kendisi yapmak zorunda kaldı. Fatih Terim, Volkan Demirel'i haklı buluyor ve hatta kendi arabasıyla stattan ayrılmasının uygun olabileceğini söylüyor. Futbol ortamı kalmayınca Volkan sahayı terk etti. Sonrasında ise ceza almamak için geri döndü. Volkan doping kontrolünde bulunması gerektiğinden dolayı stada geri döndü. Yoksa UEFA, Türkiye'ye ceza verecekti. İşin enteresan tarafı Volkan yalnız bırakıldı, stat çıkışında ise ulusal emanetimiz olan Volkan'ın yanında hiçbir yetkili yer almıyor"

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER