ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 20:54

Fenerbahçe'den UEFA Disiplin Kurulu savunması sonrası ilk açıklama!

Fenerbahçeden UEFA Disiplin Kurulu savunması sonrası ilk açıklama!

Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na yaptığı savunmanın ardından kulübün avukatı Tolga Aytöre ve yönetici Şekip Mosturoğlu basına açıklamalarda bulundu.


Fenerbahçe'nin yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve Tolga Deniz Aytöre, UEFA'nın, sarı lacivertli takım ile ilgili kararını Pazartesi ya da Salı günü vereceğini açıkladılar.

UEFA'nın Nyon'daki merkez binasında yaklaşık 6 saat süren duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan yönetim kurulu üyesi Deniz Tolga Aytöre, "Türkiye'deki 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin değerlendirmesi alınarak bir rapor oluşturuldu. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nden farklı olarak önümüze bir şey konmadı. Disiplin müfettişinin raporu bizim açımızdan iyi ve doğru hazırlanmış değil. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hükümlerinden farklı hiçbir şey yok. UEFA talimatlarına ilişkin hiçbir şey konmadı. Uluslararası bir maçı katmadan hazırlanan bu rapor çok ciddi bir rapor değildir. Kamuoyu bunu bilsin. Çok çok ağır bir karar çıkmasını beklemiyoruz bizim adımıza. Pazartesi ya da salı günü verilecek karar. Bize bu yönde bilgi verildi. Farklı iki rapor ve iki bakış açısı var. Müfettiş değişti diye savunma yapmamızda bizim için bir şey değiştirmeyecekti. Pazartesi ya da salı günü karar verilecek" diye konuştu.

Şekip Mosturoğlu ise 6 saate yakın uzun bir duruşma olduğunu belirterek, "Pazartesi ve Salı günü kararların çıkacağı söylendi. Değişik kararlar çıkabilir. Kişisel değerlendirmemi söyleyeyim; 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı bellidir. O kararın üzerinden gidildiğinde bir önyargı oluşur. Bir temyiz hakkımızı kullandık. Oradaki bazı ibareler bile şüphe yaratmaya yetiyor. Çok tek taraflı bir rapor vardı. UEFA'nın ister istemez önyargılı bir yaklaşımı var, ancak yaptığımız savunmalarla bu önyargıyı kırdığımızı düşünüyorum. Yüksek standartlı bir duruşma oldu. Transfer şikesi kavramı Türkiye'de kanunda yeri olmayan bir durum ancak UEFA tarafında oldukça açık bir şekilde yeri var. Çok zaman olmadı ancak biz elimizdeki maç görüntülerini de teslim ettik. UEFA'nın ister istemez önyargılı bir yaklaşımı var, ancak yaptığımız savunmalarla bu önyargıyı kırdığımızı düşünüyorum" dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER