ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 14:10

Fenerbahçe'den taraftarlarına uyarı

Fenerbahçeden taraftarlarına uyarı

Geçen sezon taraftar ve saha olayları nedeniyle kulübün Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ile karşı karşıya kaldığı belirtilerek, sarı-lacivertli taraftarlardan Red Bull Salzburg ile oynanacak


Fenerbahçe Kulübü, geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'ndeki  taraftar ve saha olayları nedeniyle kulübün Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası  ile karşı karşıya kaldığını belirterek, sarı-lacivertli taraftarlardan UEFA  Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Avusturya'nın Red Bull Salzburg takımıyla  oynayacakları maçlarda her türlü olaydan uzak durmalarını istedi. 
 
 
Fenerbahçe Futbol AŞ'den yapılan açıklamada, geçen sezon saha ve  taraftar olayları nedeniyle iki maçta seyircisiz oynama cezası aldıkları  kaydedilerek, "Geçtiğimiz sezon yarı finale uzanan Avrupa'daki başarımızda,  taraftar ve saha olayları nedeniyle takımımız iki önemli karşılaşmada seyircisiz  oynama cezası nedeniyle sahaya taraftarımızdan yoksun çıkmış, kulübümüz ise aynı  nedenle Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ile karşı karşıya kalmıştı. İç saha  maçların yanı sıra deplasmanda konuk takım statüsünde olduğumuz maçlarda dahi  stada meşale sokulması, meşale yakılması ve sahaya atılması, sahte bilet gibi  kural dışı davranışlar nedeniyle kulübümüzün aldığı 1 yıl men cezası sizlerin de  bildiğiniz üzere ertelenmişti" denildi. 
 
 
Açıklamada, Red Bull Salzburg maçlarında taraftarların saha  olaylarından kaçınılması istenerek, şu ifadelere yer verildi: "Bu bağlamda, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibimiz  Red Bull Salzburg ile oynayacağımız maçlar azami önem taşımaktadır.  Taraftarımızdan beklentimiz, Salzburg ile oynayacağımız maçlar sırasında, bu  durumu bir an olsun aklından çıkartmaksızın bu sorumluluğu tribünde yer alan  diğer renktaşlarımızla da paylaşması, her tür saha ve taraftar olayından  kaçınmasıdır. Bu sorumluluk ve bilinçle takımımızı maçın son düdüğüne kadar  destekleyecek taraftarlarımıza teşekkür ederiz." 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER