ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 15:52

Fenerbahçe'den sert cevap

Fenerbahçeden sert cevap

Fenerbahçe, Raul Meireles kararı için yapılan eleştirilere aynı sertlikte cevap verdi.


Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından cezası 11 maçtan 4 maç indirilen Raul Meireles hakkında verilen karar sonrası yapılan eleştirilere sert yanıt verdi.

Sarı - lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Fenerbahçe kendileri hakkında yapılan haksız kararlara karşı kulüp olarak son derece net ve açık olduklarını belirtti.

Yapılan eleştirilere karşı Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklama ise şöyle:

 "Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulübümüz hakkında verilen ve tarafımızdan kabul edilemez nitelikteki kararlara karşı dahi kulübümüzün bugüne kadarki duruşu son derece net ve açıktır. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk Sporunun menfaatleri doğrultusunda sergilenen bu tavrın devamlılığı ve sürekliliği konusundaki kararlılığımız tamdır.

Bilinmesi gereken, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün; mensuplarının haklarını aramak konusunda gösterdiği kararlılığını, Fenerbahçe değerlerine yakışmayacak davranışlar sergilenmesi halinde de gösterecek karakter ve olgunlukta olduğu gerçeğidir.

Bununla birlikte tarafı olmadıkları ihtilaflara masa başında müdahale etme geleneğinden gelen bir kısım kulüp yönetimlerinin talihsiz ve sorumsuz açıklamaları, tarafımızca takip edilmektedir. Kendi mensupları hukuka aykırı bir şekilde ceza kurullarına sevk edilmezken, edilse dahi kamuoyu vicdanına rağmen ceza almazken yada verilen cezaları apar topar ertelenirken adaletten bahsetmeyenlerin, kendileriyle ilgili olmayan bir konu hakkında üstelik kamuoyunun gözü önünde gerçekleşen bir olayda adalet havarisi kesilmeleri, inandırıcı olmamanın ötesinde yakışıksızdır.

Sığ ve popülist kazanımlar uğruna Türkiye Futbol Federasyonu kararlarını manüple edilecekler listesine dahil etmek, büyük camiaların değil küçük düşüncelerin ürünüdür. Daha da önemlisi kimsenin haddi ve görevi değildir. Kaldı ki her türlü tartışılabilir kararına karşın Türkiye Futbol Federasyonu’nun saygınlığı; kulüpler olarak kendi saygınlığımızdır. Ve unutulmamalıdır ki futbolu sadece Fenerbahçe’ye karşı oynanan bir oyun olarak görenler, tarihi bir yanılgı içinde olmaya devam edeceklerdir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER