ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 18:21

Fenerbahçe'den Odyakmaz'a destek: ''Kuvvetli üfürüğü olan hoca...''

Fenerbahçeden Odyakmaza destek: Kuvvetli üfürüğü olan hoca...

Fenerbahçe, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz'ın "Trabzonlu yöneticiler bize teşvik primi teklif etti" şeklindeki açıklaması sonrası bordo-mavilileri hedef alan bir yazılı açıklama yaptı.


Sarı-lacivertli kulüp, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz'ın "Trabzonlu yöneticiler bize teşvik primi teklif etti" şeklindeki açıklaması sonrası bordo-mavilileri hedef alan bir bildiri yayımladı.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Sivasspor Başkanı Sayın Mecnun Odyakmaz'ın, futbolun gerçekleri adına yaptığı açıklama ve haklı isyanın, kulüp tarafından sonsuz destek ve takdirle takip edildiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verild:

''Bu açıklamaların ortaya koyduğu gerçek, yeniden ve adil yargılama hakkından, kimlerin neden ve nasıl bu kadar rahatsızlık duyduğunun anlaşılmasıdır ki artık açıkça görüldüğü üzere bu, sıradan bir rahatsızlık değil bir 'Korku'dur. Bu korku; Hasıraltı edilen Bucaspor maçlarında yaşananların ve buna dair kulübümüze itiraflarda bulunanların, Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçından sonra 'Trabzonspor için oynadık' diyen Gençlerbirliği futbolcularının, Fenerbahçe-Ankaragücü maçında alınacak puanlara karşılık 'Gabric'i Ankaragücü'ne bonservissiz verecek' olanların, Karabükspor maçında uzun pantolonlu adamla kurulan kirli tezgahların, Karabükspor'da forma giyen Bülent Ataman'ın teşvik itiraflarının ve bu itirafları duyan gazetecilerin savcılığa yaptığı başvuruların, Antalya'dan gelen 'demir profillerin', Eskişehirspor Teknik Direktörü'ne ulaşanların, 300 milyarlık kuvvetli üfürüğü olan hocaların, Sivasspor Fenerbahçe maçında, Sivas'ın attığı golü müteakiben Sivas'a yollanmak üzere teklif edilen balıkların ortaya çıkma korkusudur.''

GERÇEKLER BİR GÜN ORTAYA ÇIKACAKTIR

Açıklama şöyle sona erdi:

''Trabzonspor taraftarının dikkatinin; 'kaynağı ve nereye harcandığı açıklanamayan milyon dolarlara rağmen ortaya çıkan sportif ve yönetsel başarısızlığa' yönelmesinin, Kulüp tarafından ödendiği ileri sürülen milyon dolarlık avukatlık ücret makbuzlarının akıbetinin sorgulanmasının ve Trabzonspor ikinci başkanının, istifa sebeplerini anlattığı açıklamalardaki cevaplanamayan gerçeklerin, korkularıdır. 

2009'da yapılması planlanan, şampiyonluğu kaybettiğimiz son maç ile ertelenerek 2011'de hayata geçirilen operasyona dair tüm gerçeklerin ortaya çıkacağının korkusudur. Bu korkuları haklı ve yerindedir.

Zira gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Ve bir gün gerçekler mutlaka yargılanacaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu, bu konuda her türlü hukuki girişimi yapmaya hazır ve kararlıdır." 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER