ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 17:17

Fenerbahçe'den Galatasaray'a: "Özür dileyin!"

Fenerbahçeden Galatasaraya: "Özür dileyin!"

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın iddialarına sert cevap verdi.


Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Fenerbahçe'nin Sneijder'i renklerine bağlamak için eski oyuncusu Pierre van Hooijdonk ile İtalya'ya gittiğini, ancak Inter Başkanı Massimo Moratti'den randevu dahi alamadığını ileri sürmüştü.

Fenerbahçe Kulübü'nün bu iddiaya yanıtı çok sert oldu. Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, dünkü -asılsız ve bir o kadar da manasız- açıklamasında, Sneijder'i renklerimize bağlamak için, eski oyuncularımızdan Pierre van Hooijdonk ile İtalya'ya gittiğimizi ancak İnter Başkanı Massimo Moratti'den randevu dahi alamadığımızı iddia etmektedir.

Spor kamuoyu bilmelidir ki, Hooijdonk'la bu yönde herhangi bir temasımız olmamakla birlikte, Sayın Moratti'den de herhangi bir randevu talebimiz olmamıştır.

Gerçekle ilgisi olmayan bu açıklamaların kamuoyunda da bu sebeple epey kısıtlı yer aldığını görmekle birlikte, iddiasını ispat edemeyenlerin kamuoyu önünde ne tür sıfatlara maruz kaldığını hatırlatarak, Aktar'ı ve mensubu bulunduğu camiayı, bu gerçek dışı iddiaları kanıtlamaya aksi halde bu yalan haber nedeniyle camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz."

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER