ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Eylül 2014 Pazar 16:48

Fenerbahçe'den e-bilet açıklaması

Fenerbahçeden e-bilet açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Passolig ile sadece bilet satışını kapsayan sınırlı bir işbirliği sözleşmesi imzalandığını, ancak Gaziantepspor ile bugün yapılacak Spor Toto Süper Lig maçına taraftarların geçici kombine kartlar ile girebileceğini açıkladı.


Fenerbahçe Kulübü, Passolig ile sadece bilet satışını kapsayan sınırlı bir işbirliği sözleşmesi imzalandığını, ancak Gaziantepspor ile bugün yapılacak Spor Toto Süper Lig maçına taraftarların geçici kombine kartlar ile girebileceğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, futbol müsabakalarında elektronik bilet (e-bilet) uygulamasının yasal bir zorunluluk olduğu belirtilerek, şöyle denildi:

"Kulüpler bakımından bu yasal zorunluluk sadece bilet uygulamasına yönelik olup, bilete bağlanmış ticari hakların pazarlanması Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) sahip olduğu yetki ile merkezileştirilerek ihale edilmiş ve sözleşme ile bağıtlanmıştır. Ancak bu konuya ilişkin olarak kulüpler için yasada öngörülmüş herhangi bir sorumluluk bulunmamaktadır. Taraftarlarımıza ekonomik ek külfetler yükleyecek söz konusu ticari sözleşme kulübümüz tarafından benimsenmemiş ve kulübümüz ticari uygulamaların dışında kalmıştır. Ancak elektronik bilet zorunluluğu sebebi ile tarafımızca benimsenmemesine rağmen bahis konusu ticari uygulamaya sadece bilet satışı ile sınırlı olmak üzere entegre olma gerekliliği doğmuştur. Bu gereklilik tahtında ilgili şirket ile sadece bilet satışını kapsayan sınırlı bir işbirliği sözleşmesi imzalanmıştır."

Taraftarlar geçici kombine kartlarla Gaziantepspor maçını izleyecek

Açıklamada, Fenerbahçeli taraftarların Gaziantepspor maçını izleyebilmesi için TFF ile yapılan görüşmelerde bugün için geçici çözüm üretilemediği ve taraftarların Gaziantepspor maçına geçici kombine kartlar ile girebileceği kaydedildi.

Kulüp açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Bu noktada kulübümüz tarafından taraftarlarımıza satışı yapılan elektronik biletler dışında entegrasyon tamamlanana kadar bulunacak geçici bir çözüm ile taraftarımızın müsabakaya iştiraki hususunda TFF ile müşterek bir çözüm üretilmesine yönelik yoğun mesai harcanmıştır. Ancak bu yoğun çabaya rağmen içinde bulunulan mücbir durumdan kaynaklanan sorunun çözümüne ilişkin geçici bir çözüm bugün için üretilememiştir. Bu aşamada idari bir karar olmaksızın tek taraflı uygulamaya konacak geçici bir çözümün hem kulübü hem de taraftarlarımızı bireysel olarak 6222 sayılı yasa tahtında hukuki ve cezai sorumluluk altına sokması kuvvetli bir ihtimaldir.

Kulüp ve yönetim olarak uygulamadan doğacak tüm sorumlulukları taşımaya hazır olmakla birlikte taraftarlarımızı da şahsen hukuki ve cezai sorumluluk altına sokacak herhangi bir çözüme taraf olamayacağımız düşüncesindeyiz. Bu düşünce ile Kardemir Karabükspor müsabakasında olduğu gibi Gaziantepspor müsabakasında da sadece elektronik biletler ile stada giriş yapılabilecektir (Taraftarımıza verilmiş olan geçici kombine kartlar ile). Hafta başında TFF ve yetkili tüm idari mercilerle elektronik bilet sistemine entegrasyona kadar geçecek önümüzdeki haftalar için geçici bir çözüm yolu bulma arayışımız yoğunlaştırılacaktır. Keza elektronik bilet entegrasyon ile ilgili sağlanan kısmi işbirliğine ilişkin açıklamalarımız hafta başında taraftarlarımızla paylaşılacaktır."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER