ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 08:23

Fenerbahçe'den dünya yıldızına rest!

Fenerbahçeden dünya yıldızına rest!

Aziz Yıldırım'ın Cardozo açıklaması Fenerbahçeli taraftarları üzecek.


Fenerbahçe transferi kapattı. Önümüzdeki hafta sadece takımı kimin çalıştıracağı açıklanacak. Şimdi bunu açalım... Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerle konuştum. Hepsi ağız birliği etmişçesine tek şey söyledi: “Fenerahçe için transfer dönemi bitmiştir.” Ve arkasından da bir cümle eklediler: “Fenerahçe, olursa sadece Cardozo’yu alacak...” Ancak şu anda Cardozo’nun olma ihtimali çok zayıf.

SAVAŞAN BİR FENERBAHÇE OLACAK

Çünkü Benfica her gün rakam yükseltiyor. Hep sorun çıkartıyor. Başkan Aziz Yıldırım, “Biz teklifimizi yaptık. Rakamımızı söyledik. Kabul ederlerse alırız. Olmazsa yolumuza devam ederiz” dedi. Fenerahçe’nin bu sene daha da güçlendiğini söyleyen Başkan Yıldırım, “Gelecek sene için çok güçlü bir Fenerbahçe kurduk. Sahada savaşan, mücadele eden, güzel futbol oynayan bir takım olacak” dedi.

YANAL İLE BİR KEZ KONUŞULDU

Peki hoca ne olacak? Başkan’ın ve yönetimin kafasında olmazsa olmaz iki şart var: 1-İki ön elemeyi geçip Şampiyonlar Ligi’ne kalmak. 2-Ligde şampiyon olmak. Şimdi bunu açalım.. Bu iki hedefe Fenerahçe’nin yabancı hoca ile ulaşmasında riskler var. Yabancı hocanın Türkiye’ye gelmesi, takımı tanıması zaman alacak. Oysa yerli hoca olursa işler daha kolaylaşır. Tabi bunun bir de parasal yönü var.

GÖRÜŞECEK ZAMAN YOKTU Kİ

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre yabancı hocanın şartları ve rakamı yüksek olacak. Yerli hocanın ise daha az. Mustafa Denizli defteri kapandığına göre tek kişi kalıyor. O da Ersun Yanal. Çok iyi biliyorum, Yanal ile bir kez konuşuldu. Başlarında UEFA sorunu olduğu için de ikinciye zaman kalmadı. Hafta sonunda UEFA sorunu biter. Sonra Ersun Yanal ile bir görüşme yapılıp, resmen açıklanır.  Unutmadan bir şey daha söyleyeyim. Yabancı hoca gelse yanında ekibini de isteyecek. Oysa Ersun Yanal alışılmış düzende çalışacak. Yani ekip değişmeyecek.

FB’DE 14 YILDIR EKMEK YİYOR

Gelelim Semih konusuna. Bir yıllık daha anlaşması var. Fenerbahçe’den 1.5 milyon euro alıyor. Oturup anlaşırsa istediği kulübe gider. Bu şu demektir... Semih, “Ben 14 senedir Fenerbahçe’nin ekmeğini yiyorum. Oturup konuşuruz. Güzellikle ayrılırım” diyorsa sorun çıkmaz. Ama tersini yaparsa yani “Verin bonservisimi elime” deyip ekmeğini yediği kulübün çıkarlarını düşünmezse o zaman sorun yaşar.

KULÜBÜ TFF’YE ŞİKAYET ETTİ

Hatırlayın... 2 sene önce yönetimin sözleşmesindeki şartları uygulayıp yaptığı \%10 zammı beğenmeyip kulübünü TFF’ye şikayet ettiği gibi işi yokuşa sürmek isterse sıkıntı yaşar. “Fenerbahçe’den başka formayı giymem” derse de yine sorun çıkar. Ne mi olur? Yönetim açıkladı. Semih, Fenerbahçe’nin 28 kişilik kadrosunda olmayacak. “Gitmem” derse de Fenerbahçe’de kalır, sözleşmesindeki o parayı alır ama A takımı ile değil, PAF takımı ile idman yapar. Yani Samandıra’da değil, Dereağzı’nda çalışır. Bana yöneticilerin anlattığı böyle...

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER