ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 14:38

Fenerbahçe'den Balyoz yorumu

Fenerbahçeden Balyoz yorumu

Fenerbahçe Kulübü, Balyoz planı davası sanıklarının, Anayasa Mahkemesi'nin "ihlal" kararı kapsamında, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda tahliye edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.


Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin, Balyoz planı davasıyla ilgili verdiği hak ihlali kararının ardından dava kapsamındaki hükümlülerin infazlarının durdurularak, yeniden yargılanmak üzere tahliyelerine karar verildiği hatırlatılarak, şöyle denildi:
"Her şeyden önce, yıllar sonra özgürlüklerine kavuşan emekli ve muvazzaf Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, komutanlarımızın, askerlerimizin ve onların değerli ailelerinin mutluluklarını, sevinçlerini yürekten paylaşıyoruz. Anayasa Mahkemesi'nin bu tarihi kararının, ülkemizin geleceği için bir milat olduğu inancı ile yargılamanın yenilenmesi sürecinin adil bir kararla sonuçlanacağı umuduyla; özgürlüklerine kavuşan 237 askerimize, yıllardır uzak kaldıkları ailelerine, çocuklarına ve tüm Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER