ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 16:57

Fenerbahçe'den Alex açıklaması

Fenerbahçeden Alex açıklaması

Fenerbahçe Alex'in FIFA'nın internet sitesinde yer alan röportajına ilişkin bir açıklama yaptı.


Fenerbahçe Kulübü, eski oyuncuları Alex de Souza'nın FIFA'nın internet sitesinde yer alan röportajındaki çevirisinin yanlış ve hatalı yapıldığını bildirdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Eski futbolcumuz Alex de Souza’nın FIFA’nın internet sitesine yaptığı açıklamalar, Türk medyasına bir takım yanlış ifadelerle yansımıştır.

Hatırlatmak gerekirse, tüm spor kamuoyunun da bildiği üzere; eski teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman geçtiğimiz sezonun ilk yarısında oynanan Kasımpaşa karşılaşmasının ardından, Alex de Souza ile bir görüşme yapmış ve kadro dışı bırakıldığını kendisine tebliğ etmiştir.

Alex de Souza da bunun üzerine Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ile de görüşmek istediğini belirtmiş ve kendisinden bir randevu almıştır. Kulüp binasında gerçekleşen bu görüşmede başkanımız Alex'e ne yapmak istediğini sormuş, ayrılmak istediği yanıtını alınca da Alex'i kulübümüzün hukukçularına yönlendirmiştir. Dolayısıyla Başkanımız, Aykut Kocaman ve Alex de Souza arasında medyaya yansıdığı şekilde üçlü bir görüşme gerçekleşmemiştir.

Kaldı ki; bu durum o dönem ki açıklamalar ve basına yansıyan haberlerle de sabittir. Hal böyleyken; FIFA’nın internet sitesinde açık bir şekilde yer alan bu röportajın, yanlış ve hatalı bir şekilde tercüme edilerek Türk Kamuoyuna yansıtılmasını, maksatlı ve kötü niyetli olarak değerlendiriyoruz.

Türk Basınını oluşturan tüm meslek kuruluşlarını, örneklerini çokça gördüğümüz bu tarz spekülasyona açık maddi hatalara karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER