ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:46

Fenerbahçe'de kura değerlendirmesi

Fenerbahçede kura değerlendirmesi

Fenerbahçe Şube Direktörü Nedim Karakaş ve başantrenör Obradovic kura değerlendirmesi yaptı.


Basketbol THY Avrupa Ligi'nde yeni sezonda A Grubu'nda  yer alacak Fenerbahçe Ülker'in ilk hedefi gruptan çıkmak. 
 
 
Barcelona'daki kura çekimine katılan Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü  Nedim Karakaş, en zor gruba düştüklerini vurgulayarak, "Barcelona, CSKA Moskova,  Partizan takımları basketbolun temel direkleri. Güçlü grupta bulunmanın bir  avantajı, bundan sonraki turlarda eşleşeceğimiz takımlar aynı sertlikte olacağı  için oraya da hazıranmış olacağız" dedi. 
 
 
JSF Nanterre ve Budivelnik Kiev'in kendileri için "kapalı kutu"  olduğunu kaydeden Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Kiev ile daha önce karşılaşmıştık, ama son yıllarda neler yaptığını  çok bilmiyoruz. Fransa ekibi ise sürpriz bir şekilde Fransa şampiyonu oldu.  Şampiyon olurken mutlaka teknik becerilerini sahaya yansıttılar. Ön yargılı  davranmamak lazım. Her takıma karşı CSKA Moskova ve Barcelona ile oynuyormuş gibi  hazırlanmamız lazım." 
 
 
Nedim Karakaş, grubu ilk 3 içinde bitirmek için ellerinden geleni  yapacaklarını vurgulayarak, "İlk hedef gruptan çıkmak olacak. İlk 3 içinde yer  bulacağımıza, bunun sıralamasına sahaya koyacağımız performansla belli olacağını  düşünüyorum. Rakiplerimiz ne yaparsa yapsın bizim yapacaklarımız daha önemli"  ifadelerini kullandı. 
 
 
THY Avrupa Ligi'nde hedeflerinin değişmediğini vurgulayan Karakaş,  şöyle devam etti: "Maalesef geçen sezon istediğimiz hedeflere ulaşamadık. Ancak bu sezon   hedeflerimize ulaşmak için gerekli adımları atıyoruz. Yeni antrenörümüz  Obradovic de 'Buraya ikinci olmak için gelmedim'  dedi. Biz de hedeflerimizi aynı  doğrultuda yükseltiyoruz."
 
"24 Eylül'den önce bir araya gelemeyeceğiz" 
 
Nedim Karakaş, kadrolarındaki oyuncuların çoğunun Avrupa  Şampiyonası'nda forma giyeceği için tam takım olarak çalışmalara 24 Eylül'den  önce başlayamayacaklarını söyledi. Yeni bir antrenör ve takımla THY Avrupa Ligi'nde güçlü bir grupta yer  almalarının çok fazla sorun olmayacağını  dile getiren Karakaş, şu ifadeleri  kullandı: "Obradovic bunları çok rahat aşabilecek bir yetenekte. Ancak takımda  bulunan Türk ve yabancı oyuncular ile transfer edeceğimiz oyuncular da Avrupa  Şampiyonası'nda ülke milli takımlarında olacağı için 24 Eylül'den önce bir araya  gelemeyeceğiz. Tam takım çalışmalara ancak Avrupa Şampiyonası bittikten sonra  başlayacağız. Rakiplerimiz Barcelona ve CSKA Moskova'nın oyuncuları da milli  takımlarda yer alıyor. Onlar da aynı sıkıntıyı yaşayacaklardır." 
 
Obradovic: "Avrupa Ligi'nde her rakip zorludur" 
 
 
Fenerbahçe Ülker'in yeni başantrenörü Zeljko Obradovic, Avrupa  Ligi'nde ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirterek, adım adım  gideceklerini söyledi. Obradovic, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, Avrupa Ligi'nde her zaman  zorlu rakiplerin olduğunu vurgulayarak, "Avrupa Ligi'nde her rakip zorludur.  Rakipten çok kendimize bakmalıyız. Avrupa Ligi'nde her takıma karşı oynayabilecek  motivasyonu elde etmeliyiz. Aynı konsantrasyonda herkesin karşısına çıkmalıyız"  diye konuştu. Bo McCalebb ile ilgili bir soru üzerine Sırp teknik adam, şunları  kaydetti: "Fenerbahçe Ülker'in antrenörü olacağımı anladığım günden bu yana her  oyuncu için çok fazla şekilde düşünmeye başladım. Bir oyuncu önemli değil, iyi  bir kadroya sahip olmak lazım. Biz herkesin heyecan duyacağı bir takım  yaratacağız. Bir arada çalışmaktan mutlu olacağımız bir kadro oluşturacağız. Bazı  oyuncuları kadroda tutmak bizim için öncelikli. Genç oyuncular da çok önemli  Fenerbahçe Ülker açısından. Bana biraz zaman verin. Videolar izlemem ve genç  oyuncuları görmem lazım." 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER