ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 09:43

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın forma savaşı!

Fenerbahçe ve Galatasarayın forma savaşı!

Yeni bir savaşı başlatan cümle: “Galatasaray 4 yıldızı değil 6 yıldızı da taksa Fenerbahçe’nin forma satışını geçemez."


Fenerbahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı önceki gün verdiği bir demeçte “Galatasaray bu sene şampiyon olur ve 4. yıldızı takarsa forma satışında sizi geçer mi” sorusuna “Galatasaray 4 yıldızı değil 6 yıldızı da taksa Fenerbahçe’nin forma satışını geçemez. Kimse yormasın kafasını Fenerium’un kaç mağazası var biliyorlar mı? Öyle yıldızlarla falan olmaz bu işler” diye cevap vermişti.

Kiğılı’nın bu ifadeleri yankı buldu. Söz konusu söylemleri Galatasaray Store Genel Müdürü Nurettin Kantarelli’ye sorduk. Kantarelli “Abdullah Kiğılı’nın bu açıklamalarına şöyle bir cevap verebilirim. Biz rakamları açıkladık. Tam425 bin forma sattık. Bu sene de gayet iyi gidiyoruz. Bu rakamın da üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Bunu da başaracağız gibi duruyoruz” şeklinde konuştu.

YARI FINAL ETKİSİ

Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman ise “Geçtiğimiz sezon 550 bin adet forma satışı gerçekleştirdik” dedi. Tarihinde ilk kez Avrupa Ligi’nde yarı finale yükselen Fenerbahçe’nin bu başarısının satışlara katkı sağladığını dile getirdi. Kirman, ürünlerin oldukça çeşitli olmasının ve taraftarın gücünün de bu rakama ulaşılmasına olumlu etki ettiğini sözlerine ekledi.

Sarı- Lacivertliler Benfica’yı Kadıköy’deki 1- 0’lık galibiyetin rövanşında Benfica’ya 3-1 yenilerek Avrupa Ligi’ne yarı finalde veda etmişti. Finale yükselseydi satışların daha da yüksek rakamlarda olacağı dile getiriliyordu. Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki ürün satışları tartışmaları geçtiğimiz sezonlarda da geniş yankı buluyordu.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER