ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 23:51

Fenerbahçe ve Beşiktaş'a şok!

Fenerbahçe ve Beşiktaşa şok!

UEFA'da Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın şike soruşturması kapsamında disiplin kuruluna sevk edilmesi sonucu iki kulübün borsadaki hisseleri seansın son dakikalarında düştü.


UEFA'nın resmi sitesinden Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın şike soruşturması kapsamında disiplin kuruluna sevk edilmesi, borsada iki kulübün hisselerinde deprem etkisi yarattı.


UEFA'dan yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe'den Aziz Yıldırım Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turhan Disiplin Kurulu'na sevkedilen isimler olurken sarı lacivertlilerin 2 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi isteniyor. Beşiktaş cephesinde ise, Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu Disiplin Kurulu'na sevkedilen isimler olurken siyah - beyazlı kulübün 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi isteniyor.

Bu haberin ardından saat 17.00 itibarıyla iki kulübün hisselerinde büyük düşüş yaşandı. Saat 17.03'te Fenerbahçe hisseleri 32,50 seviyesindeyken haberle birlikte dalgalı bir seyre girdi ve günü düne göre yüzde 6,02'lik düşüşle 31,20 puandan kapadı.

Beşiktaş hisseleri de aynı akıbeti yaşadı. Beşiktaş AŞ hisseleri gün sonunda yüzde 3,95 kayıpla 1.46 puandan kapadı.

Galatasaray ise yüzde 2,48 düşen BIST 100'de günü artıda kapatan ender hisselerden biri oldu. Galatasaray hisseleri yüzde 0,67 kazançla 30.10 puandan kapandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER