ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:16

"Fenerbahçe UEFA'da şampiyon olabilir"


 Trabzonspor'un eski milli futbolcu Hami Mandıralı, Fenerbahçe’nin evinde elde edeceği iyi bir skorla deplasman da iyi defans yapıp final oynayabileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor faaliyetlerini artırmak amaçlı yürütülen "Büyük Adımlar" projesi 5.’si yapıldı. ‘Hayallerin Tecrübeyle Buluşması’ konulu panelin konuğu Trabzonsporlu eski milli futbolcu Hami Mandıralı oldu. Bir diğer konuk Rıdvan Dilmen ise rahatsızlığı nedeniyle etkinliğe katılamadı. Şehir dışında bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise öğrencilere mesajını video ile iletti.

"VURULMAYACAK YERDE TOPA VURDUM"

Hami Mandıralı’nın öz geçmişinin anlatıldığı panelde sporculuk hayatıyla ilgili katılımcı öğrencilere bilgi veren milli futbolcu, daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Öğrencilere itirafta bulunan Mandıralı, bazen vurulmayacak yerlerden topa vurduğunu ancak bu vuruşlar gol olunca hedeflerini büyüttüğünü vurgulayarak, şunları söyledi:

“İyi ki bunları yapmışım, iyi ki futbolcu olmuşum, iyi ki sevdiğim işi yapmışım. Şükürler olsun severek yaptığım işin her zaman karşılığını aldım. Sevgimi, gollerimi, sevincimi ve üzüntümü de hep sevdiklerimle paylaştım. Gizli bir hayatım olmadı. Hep açık bir hayatım oldu ve açık sözlü oldum. Görüntülerden izlediğim golleri iyi ki atmışım diyorum. Bazen izlerken hiç olmayacak yerlerden goller olmuş diyorum. Aslında oradan vurulmazmış ve ben yinede bir deneyeyim demişim. Denedikten sonra olunca daha çok çalışarak daha uzaktan vurmalıyım diye düşündüm ve bu golleri attım.”

"FUTBOLDA HER ŞEY OLABİLİR"

Fenerbahçe’nin Benfica ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi yarı final karşılaşması için de bir değerlendirmede bulunan Mandıralı, şu ifadeleri kullandı:

“Başka bir takımın taraftarı olup diğer bir takımla alakalı güzel şeyler söyleyince tuttuğunuz takımın taraftarları size kızıyor. Ben gördüğümü yorumlamaya çalışan bir adamım. Fenerbahçe’nin oynayacağı karşılaşma ülke menfaatine ve lehine oynayacağı maç.

Fenerbahçe’nin tur atlayabilmesi için en az 2-0 evinde kazanması lazım. Karşısında güçlü bir takım var. Fenerbahçe’nin kapasiteli ve iyi bir oyuncu gurubu var. İyi bir sonuçla orada da iyi bir defansla turu geçebilir, final oynar belki de şampiyon olur. Neden olmasın futbolda her şey olabilir.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER