ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 16:22

Fenerbahçe, Şenes Erzik'i istifaya çağırdı


Fenerbahçe Kulübü, UEFA 1. Başkan Vekili ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'in görevinden istifa etmesi isteğini yineledi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, UEFA 1. Başkan Vekili ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'in biran önce görevinden istifa etmesi gerektiği bildirildi. Kulüpten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle, kamuoyunun tamamına da duyurduğumuz, Şenes Erzik’in istifasına yönelik talebimizi bugün ısrarla yinelediğimizi belirtmek isteriz. Fenerbahçe Spor Kulübü özelinde Türk kulüplerinin hukuki linçlerine seyirci kalanların serzenişte bulunma ve vatan millet edebiyatı yapma hakkı yoktur.

Savunmaları alınmaksızın haklarındaki iddialarla karar verilen kulüplerin ve isimleri geçmediği müsabakalardan dahi ceza alan Türk spor adamlarının arkasında duramayanların bulundukları yer, kulübümüzün ve Türkiye’nin çok uzağındadır.

UEFA ve UEFA yetkililerinin menfaatlerini korumak, bu kişi ve kurumlar hakkında açılan davaları geri çektirmek için canhıraş bir şekilde çaba gösterenlerin, Türkiye ve Fenerbahçe Spor Kulübü menfaatleri içerikli söylemlerde bulunmaya hakkı yoktur, olamaz. Bunca kalabalık söylem içerisinde, CAS davasının hangi gerekçeyle geri çektirildiği ya da Sayın Platini hakkında açılan davalardan vazgeçilmesi için kim ve kimlerin alelacele aracı olduğu hususu da derhal cevaplanması gereken sorulardandır.

Kaldı ki Fenerbahçe’nin CAS davasını çekmesi sonucunda sadece 1 yıl kupalara gitmeyerek müteakip yıllarda organizasyona katılma hakkı kazandığını söylemek ise yetersiz ve bilgisizlikten de öte, kötü niyet ve aymazlıktır. Zira itirazımıza konu olan, kulübümüze uygulanan idari yaptırımın süresi, 2012 UEFA Şampiyonlar Ligi talimatının 2.05 maddesi uyarınca belirlendiği üzere 1 yıldır.

Kaldı ki Sayın Erzik’in o tarihlerde dahi Fenerbahçe’ye 1 yılın üzerinde katılmama cezası verileceğini nereden ve ne zamandır bildiğini sormak Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun bir diğer görevidir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER