ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:22

Fenerbahçe şampiyon olursa, anıt Galatasaraylı başkandan

Fenerbahçe şampiyon olursa, anıt Galatasaraylı başkandan


UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Benfica ile yarı final rövanş maçına çıkacak olan Fenerbahçe'ye Galatasaraylı belediye başkanından anıt sözü.

Müzmin Galatasaraylı olarak bilinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Fenerbahçe’nin UEFA Kupası'nı alıp şampiyon olması halinde Galatasaray Şampiyonlar Anıtı’nın iki katı yüksekliğinde Fenerbahçe Şampiyonluk Anıtı’nı yapacağını söyledi.

Fenerbahçe’nin UEFA şampiyonluğuna ulaşması durumunda Fenerbahçe Anıtı’nın da Büyükçekmece’de yer alacağını söyleyen Başkan Akgün, "UEFA şampiyonluğu Fenerbahçe’nin meselesi değil tüm Türkiye'nin mutluluğu olacaktır. Her ne kadar Galatasaray’a gönlünü vermiş bir futbol fanatiği olsam da ülkem ve milletim adına böyle bir kupayı İstanbul’a getiren Fenerbahçe’yi takdir etmek için elbette bir anıt da Fenerbahçe için yaptıracağım.” dedi.

Zaman zaman karşılaştığı Fenerbahçelilerin kendisine sitemde bulunarak, "Siz Galatasaraylısınız, siz Galatasaray şampiyon olduğu için Galatasaray Şampiyonluk Anıtını yaptırdınız diyenlere Fenerbahçe’nin UEFA da şampiyon olduğu takdirde Galatasaray’a yaptırdığımız anıttan geri kalmayacak bir anıt yaptıracağımı söylüyordum. İnşallah Fenerbahçe ülkemize şampiyon olup kupayı getirdiğinde projesini şimdiden hazırlattığım UEFA Şampiyonu Fenerbahçe Anıtı’nı hemen yaptıracağım." şeklinde konuştu.

Anıtı Büyükçekmece’nin en güzel yerine yaptıracağını belirten Başkan Akgün konuyla ilgili olarak ise “UEFA Şampiyonu Fenerbahçe’nin anıtını TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin hemen önüne dikeceğim. Bunu yaparkende bir Galatasaray’lı olarak Fenerbahçe adına onur duyacağım. Hatta final maçına Fenerbahçelilerle birlikte giderek bu heyecanı ve mutluluğu onlarla birlikte yaşayacağım.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER