ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Eylül 2014 Pazar 14:44

Fenerbahçe'den o haberlere yalanlama

Fenerbahçe o haberleri yalanladı

Fenerbahçe Kulübü, bugün medyada yer alan bazı haberleri yalanladı.


Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Bugün tarihli bazı gazetelerde ’Bir Vaka Üç İddia’, ’Kafamda Deli Sorular’ ve ’Üç Müthiş İddia’ başlığıyla yayınlanan haberler tamamıyla yalandır. Takım Kaptanlarımız Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel, Kulüp Doktorumuz Doç. Dr. Burak Kunduracıoğlu’nun Teknik Heyetimize sunduğu sağlık raporunun doğrultusunda, sakatlıklarından dolayı Akhisar maçının kadrosuna alınmamışlardır. Kulüp Doktorumuz Doç. Dr. Burak Kundarıcıoğlu’nun iki futbolcumuzun sağlık durumları ile ilgili tıbbı tespiti ve raporu ise şu şekildedir:

’Emre Belözoğlu antrenmanda sol bacak arka üst adalesinde ağrı hissetmesi üzerine çalışmayı bırakmıştır. Belözoğlu’nun yapılan muayene ve tetkiklerinde sol bacak üst arka kas grubunun birinde 2. derece kısmı yırtık tespit edilmiştir. Kalecimiz Volkan Demirel’in ise Perşembe günü yapılan antrenman sırasında ters bir hareket ile belinde ağrı hissetmiş, çalışmayı tamamlamış, ancak akşam ağrıları artmıştır. Yapılan muayenesinde faset eklem ve sacroiliac eklemde (omurga arka kısmındaki küçük eklem) kilitlenme ve bel spazmı meydana geçirdiği belirlenmiştir. Her iki futbolcumuzun da tedavilerine başlanılmıştır.’

Durum böyle iken özellikle üç gazetede organize ve aynı içerikli yapılan haberler tamamen maç öncesi takımımızın birlik beraberliğini etkilemeye yönelik, olumsuz algı amaçlı kasıtlı ve çirkindir. Kaldı ki bu iki kaptanımız en zor dönemlerde dahi takımımızı yalnız bırakmamış, arkadaşlarına liderlik etmiş ve camiamızın en sıkıntılı günlerinde tüm zorluklara göğüs germişlerdir. Özellikle 3 Temmuz sürecinden itibaren tamamen Trabzonspor’un resmi yayın organı gibi hareket eden bu gazetelerdeki manüpülatif haberlere; kamuoyunun ve taraftarlarımızın itibar etmemelerini rica ederiz" denildi.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER