ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 19:39

Fenerbahçe Kulübü'nden açıklama


Fenerbahçe Kulübü, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında gündeme gelen yabancı oyuncu sınırlamasındaki değişikliklere karşı olduğunu açıkladı.
Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün gerçekleştirdiği toplantının ardından Süper Lig'deki mevcut yabancı kontenjanı ile ilgili açıklama yapıldığı hatırlatıldı.
Yabancı kontenjanıyla ilgili yapılan değerlendirmelerle ilgili açıklama yapma zarureti doğduğu ifade edilen açıklamada, "Fenerbahçe Kulübü olarak daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi yabancı kontenjanıyla ilgili sezon başında alınan kararların sezon ortasında birtakım yönlendirmeler sonucu değiştirilemeyeceği yönündeki kararlılığımız tamdır" denildi.
TFF'nin aldığı devamlılık gerektiren önemli kararların, sezon ortasında çeşitli sebeplerden ötürü değiştirilmesi yönünde verilen beyanatlar ve yönlendirme çalışmalarının Federasyonun kurumsal ve saygın yapısına zarar verdiği vurgulanan açıklamada, "Türk futbolunun yönetimi, günlük kararlarla değil, uzun vadeli planlarla gerçekleşmektedir. Kulüpler de transfer ve sezon planlamalarını, TFF'nin sezon başında aldığı bu kararlar doğrultusunda yürütmektedir. Konuyla ilgili sezon başında yapılan düzenlemenin aksine herhangi başka bir karar verilemeyeceğini buradan bir kez daha kamuoyuna duyururuz" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER