ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 12:29

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu Toplantısı


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendilerine yönelik "kumpas kurulduğu" yönünde açıklamaları sonrası söyleyecek bir şeyleri kalmadığını açıkladı.
Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelere hitaben yaptığı konuşmada, şike ve teşvik iddialarına yönelik davada gelinen noktaya değinerek, "Artık, 'bize şunu yaptılar, bunu yaptılar' demenin anlamı ve manası geçti. Üç senedir çektiklerimizin ardından, Sayın Başbakan'ın kendi ağzından, bize yönelik olarak 'kumpas kuruldu' denildi. Artık savcılara, hakimlere ve polise güvenilmeyen ortamda, bize yapılanları tartışmanın, bir şeyler anlatmanın manası kalmadı" ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe'ye yönelik olarak iftiralarla dolu bir fezleke hazırlandığını savunan Yıldırım, "Bu fezlekeyle mahkemelerin devam etmesi Yargıtay'da davanın aynı şekilde görülmesi, bizler için savunma olayını ortadan kaldırmıştır. Bizim savunmamızı bu süreç kendisi yapmıştır. Bizim, 'haklıyız veya haksızız' diye söylememize gerek yok. Çünkü Sayın Başbakan söylüyor. 'Bunlar haklı' diyor. 'Bunlara tezgah kuruldu' diyor. Ben buradayım ve bir veda konuşması yapmıyorum. Sizlerle beraberim. İçeride olmam veya dışarıda olmam hiç fark etmez" değerlendirmesinde bulundu.

- "Bazıları 'başkan kaçacak' zannediyordu"

Başkan Yıldırım, Yargıtay'ın kendisine verilen cezayı onamasının ardından bazılarının kendisinin Türkiye'ye dönmeyeceğini zannettiğini kaydederek, "Benim için, 'Aziz Yıldırım kaçacak' dendi. Aziz Yıldırım kaçmaz. Bende öyle bir yürek var ki, onların hiçbirinde o yürek yok. Bunu bilsinler" diye konuştu.
Kendisinin Fenerbahçeli doğduğunu ve Fenerbahçeli öleceğini aktaran sarı-laciverli kulübün başkanı, şöyle devam etti:
"Bir sevda bu. Yoksa bir unvan almak için, ismimi duyurmak için değil. Bu düşünceyle çalışsaydım, 16 yıl süreyle burada olamazdım. Öyle bir düşüncem olmadı. Bazı eserlerim oldu. Hep beraber, kendi kaynaklarımızla yaptık. Bir gün olsun bu tesislerden birine ismimin konulmasını istemedim. Böyle bir karşılık için yapmadım bu çalışmaları. Bu mücadeleyi onun için vermedim. Yine onursal başkanlık meselesinde de aynı. Ben burada bir unvan almak için yokum. Böyle bir şey yaparsanız beni incitirsiniz. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım. Benim böyle bir arzum ve isteğim yok."

- "Yeni yönetim için yönlendirme yapmam"

Aziz Yıldırım, kendisinin ardından kulüpte kimin başkan olacağı konusunda hiçbir yönlendirme yapmayacağını söyledi.
Sürekli, kendisinin hapse girmesinin ardından Fenerbahçe'nin ne olacağına yönelik sorular sorulduğunu aktaran başkan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Kulübün tüzüğü var. Orada ne yazıyora o olur. Aziz Yıldırım 'şunu başkan yapın' demez, demeyecektir. Bunu herkes kafasına soksun. Bir yönlendirme yapmam. Eğer imkanım olursa gelir oyumu kullanır, kime verdiğimi de deklare ederim. Burada padişahlık sistemi yok. Padişah ferman vermiş, biz geldik. Sizlere aynı şeyi yapmayacağım. Eğer böyle bir şey yaparsam beni tenkit edin. Fenerbahçe'de demokrasi vardır, tüzük vardır. Başka türlü düşünmek Fenerbahçe camiasına hakarettir. Benim kafamda böyle bir şey yoktur. Fenerbahçe de benden sonra akar, yolunu bulur."
"Ben çok önemli bir adamdım da beni getirip başkan yapmadınız. Ben de içinizden biriydim, geldim başkanlık yaptık" şeklinde konuşan Yıldırım, "Bu süreçte arkadaşlarımla beraber iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Dünkü toplantıyı erteleme nedenim, geleceğe dönük kararlar almamaktı. Ben yokken onlar yapacak, ben değil. Ben karar verirsem, padişahlık sistemine gideriz ki, bunu benim gönlüm kabul etmez" değerlendirmesinde bulundu.
(Sürecek)

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER