ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:33

Fenerbahçe kongresi spor gündemine damga vurdu


Spor medyasının 28 Ekim – 4 Kasım haftasında en çok konuştuğu konunun Fenerbahçe’nin yapılan Seçimli Olağanüstü Kongresi olduğu ortaya çıktı.

Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, spor, siyaset ve sanat dünyasından birçok tanınmış ismin de katıldığı Fenerbahçe’deki başkanlık seçiminin, yazılı ve görsel medyada bir haftada toplam 2.750 haberi geçtiği belirlendi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın açık ara kazanarak üst üste 11. kez güven tazelediği Seçimli Olağanüstü Kongre, 7 gün boyunca iki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide 700’e yakın haber olurken, 180’den fazla köşe yazısında kaleme alındığı saptandı.

TELEVİZYONLAR CANLI YAYINLARLA GELİŞMELERİ AKTARDI

Fenerbahçe’nin yapılan Seçimli Olağanüstü Kongresi'ne en çok ilgiyi ulusal ve yerel 100’e yakın televizyon kanalının gösterdiği tespit edildi. Yapılan aynı incelemede, 28 Ekim – 4 Kasım haftasında ekranda son dönemlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çeşitli konularda yaptığı açıklamaların ardından, 2.000’den fazla haberle en çok Fenerbahçe’deki başkanlık seçim yarışının haber olduğu ortaya çıktı.

Özellikle Başkan Aziz Yıldırım ve aday olan Mehmet Ali Aydınlar’ın yaptığı basın toplantıları canlı yayınlarla ve kanalların gün içindeki çeşitli haber kuşaklarında pek çok kez yayınlandığı tespit edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER