ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:05

‘Fenerbahçe karşısında güven içinde oynamamız gerekiyor’


Arsenal’in genç file bekçisi Wojciech Szczesny yarın UEFA Şampiyonlar Ligi play off turunda karşılaşacakları Fenerbahçe maçı öncesi Arsenal TV'ye açıklamalarda bulundu.

Polonyalı oyuncu Szczesny, Arsenal’in Fenerbahçe karşısında galip gelmek istiyorsa yarın akşam güven içinde oynaması gerektiğini belirterek, “Çok zor olacak, ama eğer kendimize güvenen bir takımsak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorsak o zaman Fenerbahçe’ye karşı kazanmamız gerekiyor.” diye konuştu.
Wojciech Szczesny, Fenerbahçe ile eşleşmenin kolay olmadığnı belirterek, “Türkiye'ye gidip o coşkulu kalabalığın karşısında oynamak her zaman kolay olmuyor.” ifadesini kullandı. Szczesny, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki atmosfere benzer ortamların oyuncuları etkilemediğini, ama bundan zevk aldıklarını belirterek, “Taraftarın uğultusu ve etkiliyeci atmosferi olduğu zaman bundan zevk alıyorsun. Ben seviyorum. Taraftarlar üzerine gelince sen biraz daha kendi oyunun üstüne koyuyorsun.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin CAS’da devam eden ve 28 Ağustos tarihinde sonuçlanacak davasıyla ilgili de konuşan Szczesny, alınacak kararın Arsenal’in dikkatini dağıtmayacağını söyleyerek, “Siz sadece maçı kazanmak istiyorsunuz. O kulübün Avrupa turnuvalarındaki şu andaki veya gelecekteki durumu ne olursa olsun, biz sadece maçı kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER