ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 18:28

Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuracak


Fenerbahçe Kulübü, CAS'ın UEFA'nın 2 yıl men cezasını onamasının ardından hukuk mücadelesine devam edeceğini belirterek, İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurarak hukuki sürecin tüm gereklerini yerine getireceklerini duyurdu.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, sert ifadelere yer verilirken, "Söz konusu Fenerbahçe olduğunda kendi kararlarının arkasında duramayanlar‚ bundan böyle Fenerbahçe'nin alacağı kararlara tabi olacaklardır." diyerek şu ifadelere yer verildi:

"Tüm camiamızın bildiği üzere uzun süredir ciddi bir hukuk mücadelesi vermekteyiz. Bu mücadelemiz‚ ulusal ve uluslararası platformlarda‚ tüm yoğunluğu ile devam etmektedir. UEFA'nın açmış olduğu soruşturma üzerine UEFA Disiplin Kurulu'nun vermiş olduğu karara karşı UEFA Tahkim Kurulu'na yapmış olduğumuz itiraz ve Tahkim Kurulu'nun almış olduğu kararlar‚ kamuoyunun malumudur. UEFA‚ nihai kararıyla kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA organizasyonlarına katılmama kararına imza atmış ve kulübümüz hukukçuları‚ bu karar üzerine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS'a başvuruda bulunmuştur.

CAS'ın aldığı yürütmeyi durdurma kararı ile takımımız Şampiyonlar Ligi ön elemesine katılmış; CAS yargılama sonrasında ise UEFA Tahkim Kurulu'nun kararını onadığını açıklamıştır. CAS kararına dair İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurulacak ve hukuki sürecin tüm gerekleri yerine getirilecektir. Her platformdaki hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürme konusundaki kararlılığımız tamdır.

Bununla birlikte; Fenerbahçe hakkında henüz hiçbir yargı kararı yokken UEFA ile Fenerbahçe'nin alması gereken cezaların pazarlığının yapıldığı bir sistemde hukuk mücadelesi vermek‚ iç hukukunuzdaki Fenerbahçe'ye özel uygulamalara karşı haklı kazanımlar elde etmek hiç kolay olmayacaktır. Ancak unutulan büyük Fenerbahçe taraftarı varken Fenerbahçe'nin asla yalnız kılınamayacağı gerçeğidir.

Yönetim Kurulumuz tarafından kulübümüzün geleceğine dair verilecek kararlar ve yol haritası‚ 29 Ağustos 2013 Perşembe günü yapılacak toplantıda belirlenecek ve bu kararlar camiamız ile paylaşılacaktır. Son olarak‚ herkes bilmelidir ki söz konusu Fenerbahçe olduğunda kendi kararlarının arkasında duramayanlar‚ bundan böyle Fenerbahçe'nin alacağı kararlara tabi olacaklardır."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER