ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 19:12

Fenerbahçe ateşin içine düştü!

Fenerbahçe ateşin içine düştü!


Galatasaray şampiyonlar ligine direkt katılacak ve 3. torbadan kuraya girecek.Sarı-Kırmızılılar organizasyondan alacağı paralar ile yine kasası kuvvetli olacak ve Fenerbahçe'den gelecek haberi bekleyecek. Galatasaray bu kupada tek kalırsa Türkiye için ayrılan paranın tamamını elde edecek.

Fenerbahçe ise deyim yerindeyse "ateşin içine" düştü.

Ligi ikinci bitirdiği için 2 ön eleme oynanacak. Daha doğrusu sarı-lacivertliler 1 ön eleme ve turu geçerse play-off maçı yapacak. Sarı-Lacivertli kulübün karşısına devler çıkabilir. Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri arasında Milan, Arsenal, Schalke, PSV Eındhoven, Lyon, Zenit ve Metalist Karkhiv gibi takımlar bulunuyor.

İsviçre Ligi'nde Basel'in şampiyon olması halinde Fenerbahçe 2. ön eleme turunda seri başı olacak. Ama play-off turunda Fenerbahçe seri başı değil. Bu turda liglerindeki şu anki mevcut puan durumlarına göre Mılan, Arsenal, Schalke, Lyon ve PSV Fenerbahçe'yi bekliyor olacak.

FENERBAHÇE BU SENE DE ŞAMPİYONLAR LİGİ PARASININ TAMAMINI EZELİ RAKİBİ GALATASARAY'A KAPTIRMAK İSTEMİYOR

Bu sene Avrupa'da topladığı puanlara rağmen bu dezavantaj ile karşı karşıya kalan Fenerbahçe bu sene de şampiyonlar ligi parasının tamamını ezeli rakibi Galatasaray'a kaptırmak istemiyor. Ayrıca ön eleme turu sarı-lacivertli camianın en önemli maçı olacak. Sarı-lacivertli ekip bu turu geçemezse avrupa kupalarına erken veda edecek. Turu geçip adını play-off'a yazdırırsa Avrupa'da kalmayı garantileyecek. Sarı-Lacivertli ekip ya play-off'u da geçip adını şampiyonlar ligine yazdıracak ya da play-off'ta elenirse Avrupa Ligi'nden yoluna devam edecek.

UEFA AVRUPA LİGİNE GİDECEKLERİN DURUMU...

Ligde şu an maç fazlasıyla Bursaspor'un 5 puan önünde bulunan Beşiktaş, ligi 3. tamamlarsa play-off turu dahil 2 öneleme oynayacak.

4. olan takım Bursaspor olursa (puan eşitliği halinde Bursa Beşiktaş'tan üstün: 3-3 ve 3-0) , yeşil-beyazlı ekip play-off dahil 3 öneleme oynayacak.

Trabzonspor ise Türkiye Kupası finalinden geleceği için 1 ön eleme oynayacak...

Takımların hesapları; mümkün olduğunca geç katılıp sezonu en uygun zamanda açmak. Ama özellikle Bursaspor ligi 4. bitirirse sezonu erken açmak zorunda kalacak. 3 öneleme oynayacağı için, kampa erken başlayacak, sıcak aylarda erken hazırlık maçları yapmak zorunda kalacak. Bu durum takımların erken forma girmesine ve sezon içinde ise sıkıntı yaşamasına neden oluyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER