ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:29

Feherbahçe ve Beşiktaş eridi

Feherbahçe ve Beşiktaş eridi


UEFA Tahkim Kurulu'nun, UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'ye verdiği  2+1 yıllık Avrupa kupalarından men cezasını 2 yıla indirmesi ve Beşiktaş'ın 1  yıllık cezasını ise aynen onamasının ardından, Borsa İstanbul'da işlem gören iki  takımın toplam piyasa değeri bir günde 58 milyon 900 bin lira düştü. 
 
Fenerbahçe Futbol AŞ hisseleri dünkü kapanışa göre yaklaşık yüzde 4,18  oranında değer kaybıyla 27.40 liradan güne başlarken, dün kapanışta 717 milyon  500 bin lira olan toplam piyasa değeri de böylece 32 milyon 500 bin lira azalışla  685 milyon liraya geriledi. 
 
Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ ise Borsa İstanbul'un açılışında önceki  gün kapanışına göre yüzde 6,90 oranında değer kaybederek 1,48 liraya gerilerken,  böylece toplam piyasa değeri de 26 milyon 400 bin lira azalarak 355 milyon 200  bin liraya düştü. 
 
Analistler, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Avrupa kupalarına katılamayacak  olmalarının toplam gelirlerinde çok ciddi bir gerilemeye neden olacağını  belirterek, bunun hisse fiyatları üzerinde baskı oluşturduğunu kaydediyor.  Önümüzdeki günlerde kulüp yöneticilerinin alacağı kararlar ve sonrasındaki  gelişmelerin hisse performansları üzerinde önemli oranda etkili olacağını ifade eden analistler, sert ve dalgalı hareketler konusunda yatırımcıları uyarıyor. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER