ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:21

F.Bahçe Ülker, 5 Ekim'de NBA deviyle karşılaşacak

F.Bahçe Ülker, 5 Ekimde NBA deviyle karşılaşacak

NBA’in sezon öncesi 8 maçı, Ekim ayında denizaşırı ülkelerde yapılacak. Oklahoma City Thunder, 5 Ekim’de İstanbul’da Fenerbahçe ile karşılaşacak.


Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nin (NBA) sezon öncesi 8 maçı Asya, Avrupa ve Güney Amerika kıtalarındaki ülkelerde yapılacak.

Sezon öncesi maçlar, 5 Ekim’de İstanbul’da yapılacak Oklahoma City Thunder-Fenerbahçe maçıyla başlayacak. NBA takımı Philadelphia 76ers da 6 Ekim’de İspanya’nın Uxue Bilbao takımıyla mücadele edecek. Oklahoma City Thunder ve Philadelphia 76ers, 8 Ekim’de ise İngiltere’nin Manchester kentinde birbirleriyle karşılaşacak.

Milli basketbolcu Ömer Aşık’ın takımı Houston Rockets ile Indiana Pacers, 10 Ekim’de Filipinler’in başkenti Manila’da, 13 Ekim’de de Tayvan’ın başkenti Taipei’de karşı karşıya gelecek.

Asya Kıtası’ndaki bir başka maç ise Golden State Warriors ve Los Angeles Lakers takımları arasında yapılacak. Her iki NBA takımı da 15 Ekim’de Çin’in başkenti Pekin’de, 3 gün sonra da Şanghay kentinde maç yapacak.

Güney Amerika Kıtası’ndaki tek maç ise NBA takımları Chicago Bulls ve Washington Wizards arasında, 12 Ekim’de Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde oynanacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER