ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:49

Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı Avrupa 2.'si oldu

Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı Avrupa 2.si oldu


Fatih Üniversitesi Hırvatistan'ın Split şehrinde düzenlenen 12. Avrupa Üniversiteler Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldu. Fatih Üniversitesi final maçında ev sahibi Split Üniversitesi'ne 70-43'lük skorla mağlup olarak şampiyonayı ikinci bitirdi.

    Son 4 yılda 3 Türkiye şampiyonluğu ve 1 Avrupa 3.'lüğü bulunan Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı, Avrupa Üniversiteler Basketbol Şampiyonası'nda Hırvatistan’ın Split şehrinde University Of Split ile oynanan final maçında Avrupa ikinciliğini elde etti.

SENEYE HEDEF ŞAMPİYONLUK

    Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı'nın Sportif Direktörü M. Coşkun Uslusoy, her geçen yıl başarılarını artıran takımın önümüzdeki sene hedefi Avrupa Şampiyonluğu olduğunu ifade etti. Uslusoy, bu süreçte takım olabilmenin ne demek olduğunu daha iyi anladıklarını belirterek, şunları söyledi:
    "Geçirdiğimiz zaman içinde motivasyonumuz hep en üst seviyede oldu. Bunda Fatih Üniversitesi yönetiminin çok ciddi katkıları oldu. Bu süreçte oyuncular, teknik ekip ve üniversite yönetimi olarak tam bir takım gibi hareket ettik. Sonucunda da Avrupa ikincisi olmayı başardık. Önümüzdeki yıl bütün enerjimizle şampiyonluğa hazırlanacağız ve ülkemize şampiyonluğu hediye edeceğiz. Emeği geçen herkese gönülden teşekkürler."

    Takım kaptanları Caner Ercan ve Kerem Özkan, Avrupa ikincisi olmanın kendilerini mutlu ettiğini ancak asıl hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti. Kerem Özkan, bu tür başarıların arkasında gönülden verilen desteklerin olduğunu kaydetti. Caner Ercan ise, bu tür başarılara ülkesel olarak çok ihtiyaç olduğunu vurguladı. Ercan, "Bu başarımızı bizlere destek veren bütün herkese armağan ediyoruz. İnşallah seneye Avrupa Şampiyonu olarak geliriz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER