ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2014 Cuma 17:21

Fatih Terim'den FIFA'nın dergisine önemli açıklamalar

Fatih Terimden FIFAnın dergisine önemli açıklamalar

FIFA'nın Weekly Dergisi, Kasım ayı sayısında Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'e yer verdi.


Hayatındaki hiçbir başarıyı duyguları olmadan kazanmadığını ifade eden Terim, "Kariyerimin çok önemli bir parçasıdır. Duygular olmadan güçten yoksun kalırsın. Asıl önemli olan duygularını kontrol edebilmektir. Taraftarlar size tezahürat yaparken 30 saniye sonra hakaret edebilir. Hocalar ve futbolcular bu duygulara alışık olmadı. Mili takımın anahtar oyuncusu olduğumda 23 yaşındaydım. Liderlik yapmak çok hoşuma gidiyor. Zaferler ve başarılar her şeyden ağır basıyor. Her insan gibi tabii ki hatalar yaptım. Ama önemli olan bu hatalardan ders almak. İnsan olarak da antrenör olarak da her zaman kendime karşı dürüst oldum" diye konuştu.

"ÜLKEMİZDE BİR ÇOK ŞEY GİBİ FUTBOL DA İSTİKRARSIZ"

Ülkede futbolun istikrarsız olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, "Ülkemizdeki birçok şey gibi futbol da istikrarsız. Bunun üzerinde çalışmaya ihtiyacımız var. 80 milyonluk nüfus, çok büyük bir potansiyel var ama hala bir şeyler eksik. Kulüpler finansal problemler yaşıyor. Daha fazla taraftara ihtiyacımız var. Yeni yetenekler bulmalı ve geliştirmeliyiz. İşte ben de tam bunun için buradayım. Milli Takım hocası olarak, Federasyon ve ülke olarak yaptığımız ilerlemeden kendimi sorumlu hissediyorum. Teknik direktörlük sadece işimin bir parçası. Bu yeniden imza atmamın bir nedeni. Federasyon beni bunları yapmam için istedi" dedi.

"DÜNYANIN SONU DEĞİL"

A Milli Takımı'nın 2016 Avrupa Şampiyonası'na gitme şansını da değerlendiren deneyimli hoca, "Ne olacağını hiç bilemezsiniz. Kalan maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Ama Fransa'ya gidemezsek de dünyanın sonu değil. Bununla anlaşmamız lazım. Turnuvalarda final oynayacak bir milli takım oluşturuyorum. Bunu başarabilmek için zaman gerekli" dedi.

"BELKİ BİR GÜN İTALYA'YA DÖNERİM"

Röportajının sonunda İtalya'yı çok sevdiğini ifade eden Terim, "İtalya benim ikinci evim gibidir. Ailem ve çocuklarım ile orada yaşadım. Kim bilir, belki bir gün yeniden dönebilirim" diye konuştu.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER