ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 10:05

"Fatih Terim mutsuz ve..."

"Fatih Terim mutsuz ve..."

Sivri dilli yazar Hıncal Uluç, Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in durumunu değerlendirdi.


İşte Hıncal Uluç'un sabah.com.tr'ye verdiği röportaj'ın bir bölümü;

Geçen hafta sizinle de konuşmuştuk ve Terim son dönemde ortalarda görünmüyor ve bu durum 'Mutsuz mu' sorularını da beraberinde getirdi. Pilav gününde bu konu Ünal Aysal'a da soruldu.
Şimdi okuyorum gazeteleri, "Efendim bana sormayın artık. Fatih Terim'e sorun." Fatih Terim dünyadaki en iyi Galatasaraylılardan biridir. Böyle bir ortamda Fatih Terim konuşup ortalığı bulandırmaz. Ünal da bunun farkında olduğu için 'Gidin Fatih'e sorun' diyor. Fatih'in susacağını biliyor ve susuyor Fatih Terim... Ama ben Fatih Terim'in 40 yıllık arkadaşı olarak hissediyorum ki Fatih Terim mutsuz.
Geçen hafta söylediğimin arkasında aynen duruyorum. Fatih Terim her an istifa edebilir, her an bırakıp gidebilir.
İki sebepten mutsuz:
1- Transferleri Fatih Terim yapmıyor, Bülent Tulun yapıyor.
2- Yönetimde Fatih Terim'ci olarak bilinen bütün adamlar tasfiye edildi.
Taraftar da şimdi 'Senin uğruna o yönetime girenler tasfiye edildi. Fatih hoca niye susuyorsun!' baskısı var. Ama ben biliyorum ki Fatih Terim şu transfer sezonunun bu kadar kızgın olduğu bir dönemde Galatasaray'ı karıştıracak konuşma yapmaz. O yüzden susuyor.
Şampiyonluk yolundaydı Galatasaray, o yüzden sustu martta, nisanda, mayısta... Resmen söylüyorum açık açık söylüyorum; 'Kan içip kızılcık şerbeti içtim' dedi. Biliyorum. Bugün tahmin ederek konuşuyorum, o gün bilerek konuşuyordum.
Şimdi de bu karmaşık transfer döneminin bitmesini bekliyor. Ama ben söylüyorum, dostu olarak benim hissettiğim Fatih Terim mutlu değil. Fatih Terim de mutlu olmadığı yerde kalmaz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER