ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:41

"Fatih Terim kovulmak istiyor"

"Fatih Terim kovulmak istiyor"

Rasim Ozan Kütahyalı, Fatih Terim ve Ünal Aysal'a danışmanlık yaptığı yçnünde çıkan haberlere açıklık getirdi.


Kütahyalı, "BJK-GS derbisinden önce Fatih Terim'in Ünal Aysal'ın telefonlarını açmadığını, Fatih Terim'in kovulmak istediğini" iddia etti.

"ÜNAL AYSAL'LA NE KADAR YAKIN?"

Ünal Aysal'a o kadar yakın falan değilim. Ben Ünal Aysal'ı beğeniyorum. Çok başarılı bir yönetici olduğunu ve finans dehası olduğunu görüyorum. Ama aynı Ünal Aysal yıllarca yurtdışında kaldığı için, bazı sorulara uzaylı gibi bakar ve bazı şeylere çok şaşırır, anlamaz. O tür sorunların da Galatasaray'a çok zarar verdiğini de görüyorum. Eski Türkiye karakterlerine çok yakın Ünal Aysal. Hep etrafı onlarla çevrili. Mesela Fatih Terim ile ilgili konuda Terim'in Milli Takım Antrenörlüğünü kabul etmemesi gerekirdi. Ama Ünal Aysal'a "aman efendim bize vatan haini derler, vatan düşmanı derler" diye dediler. Halbuki bu eski Türkiye de kaldı. Hiç kimse bugün, milli takıma futbolcusunu ya da teknik direktörünü göndermeyene vatan haini falan demez. O aşırı ulusalcı milliyetçi dönemler geçti. Ama bu eski Türkiye'de böyleydi.

FATİH TERİM'İN YÖNETME HIRSI VARDIR

Fatih Terim'in yönetme hırsı vardır. Fatih Terim kenara çekilmez bence de çekilmesin. Türk futbolunda olsun. Ben Yıldırım Demirören'i tebrik ettim. Bizim Galatasaray için zararlı ama Milli Takım için doğru bir tercih. En iyi hoca Fatih Terim'dir.

FATİH TERİM KOVULMAK İSTİYOR

Fatih Terim 2-1'den sonra oradaki tüm güvenlikçiler şahit "söyleyin o bilmem ne yöneticilere, buraya gelmesinler" diyor. Durum bu Galatasaray'da. Dürüstçe söylemek lazım. Kol kırılır yen içinde kalır diye bir durum yok. Böyle bir krizde tırnak içinde söylüyorum "Fatih Terim kovulmak istiyor." Kendi ayrılmak istemiyor. Ünal Aysal beni kovsun, ben de işte bakın bu Galatasaray'a zararlı adam, Ünal Aysal'ı taraftar önüne atayım. Ünal Aysal da Fatih Terim'in ayrılmasını istiyor. Fatih Terim de o zaman ben ayrılırsam ben taraftarın önüne giderim diye düşünüyor. Fatih Terim Milli Takım'a devam etmek istiyor Galatasaray'da aslında Fatih Terim bitti. Bitti derken sezon sonuna kadar gider. Sezon sonu bile bana göre çok düşük bir ihtimal artık, sonrasında Milli Takım'da 4-5 sene devam edecek. Zaten Nisan 2013'ten beri Milli Takım'a geçmek için elinden geleni yaptı. Herkes bunu biliyor. Gitti, geldi sürekli görüşmeler yaptı. Hatta Mustafa Denizli'nin gitmesini Fatih Terim önledi. "Ben istiyorum" diyince Türkiye'de hiyerarşide Terim 1 numaradır, Türkiye'nin en iyi hocası da odur. Mustafa Denizli'nin de önünü kesti. Oraya gitti. Şimdi ikisi beraber, böyle bir şey tarihte görülmüş değil. Tuhaf. Ne olacak? Ya ayrılacak, ayrılırsa Galatasaray taraftarı bizi ortada bıraktın diyecek diye korkuyor. Çünkü arkasına Galatasaray camiasını almak istiyor, yarın Galatasaray başkanlığı düşüncesi var, belki federasyon başkanlığı düşüncesi var. o dengeleri düşünüyor. Ünal Aysal da kulübü düşünüyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER