ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 16:09

Fatih Terim, EURO 2016 için iddialı konuştu


A Milli Futbol Takımı'nın, UEFA EURO 2016 elemelerindeki rakipleri belli oldu. Fransa'nın Nice kentinde gerçekleştirilen kura çekimi sonunda Türkiye, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda ve Kazakistan ile birlikte A Grubu'nda yer aldı.

UEFA'nın statü değişikliğine giderek kendisinin belirleyeceği grup fisktürleri de bugün belli olacak A Milli Futbol Takımı'nın A Grubu'nda Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İZlanda ve Kazakistan ile oynayacağı grup maçlarının fikstürünün TSİ 17.30'da belli olacağı açıklandı.

TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'in UEFA 1. Başkanvekili olarak katıldığı kura çekiminde, Türkiye'yi, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin ve TFF İletişim Müdürü İlker Uğur temsil etti.

Kura çekilişinden sonra NTV Spor'a konuşan Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, 2016 için iddialı konuştu.

Deneyimli teknik adam, "Birkaç sert gurup varsa, biri bize denk geldi. İzleyen herkes Yunanistan ve Bosna grubunu tercih etmiştir ama böyle bir gruba düştük. Hayırlısı olsun önce. Hangi grupta olursak olalım işimizin garantisi yok. Hedef olarak buralarda olmak istiyoruz. Uzun soluklu da bir grup ve şampiyona olacak." dedi.

Açıklamalarına devam eden Terim, "Artık oyunu çözen ya büyük oyuncuların yetenekleri ya da detaylar. Biz Fransa'da olmak istiyoruz. Her grup kendine göre bizim konuştuklarımızı konuşuyor. Takımımıza güveniyoruz. İyi organize olmuş bir Milli Takım, her şeyi yapabilir." diye konuştu.

Fatih Terim son olarak, "Bu benim söylediğim gibi gönüllerin ve gönüllülerin takımı olacak." açıklamasıyla sözlerini noktaladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER