ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 12:09

Fatih Terim, Demirören'le görüştü

Fatih Terim, Demirörenle görüştü

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile görüşmek üzere evine geldi.


Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 17 Kasım 2011'de başladığı görevinden dün itibarıyla ayrılmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu teknik adam arayışlarına başladı.
 
Türkiye Futbol Federasyonu imzasıyla Abdullah Avcı'ya teşekkür açıklamasının ardından bugün Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile görüştü. Abdullah Avcı'nın istifasının ardından boşalan milli takım teknik direktörlüğü görevi için Fatih Terim'in Başkan Yıldırım Demirören'in evine görüştüğü belirtildi. Fatih Terim'in, Başkan Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören tarafından karşılandığı ve görüşmenin de çok olumlu geçtiği belirtildi.
 
Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim'in görüşmeye Florya Tesis Müdürü Fahri Yılmaz ile birlikte geldiği, görüşmede ayrıca TFF Başkanvekilleri Ufuk Özerten ve Servet Yardımcı ile İstanbul BBSK Onursal Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın bulunduğu kaydedildi.
 
DEMİRÖREN, TERİM İÇİN AYSAL'DAN İZİN ALDI
 
Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım teknik direktörlüğü için Fatih Terim ile bu sabah bir araya gelmeden önce Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak görüşme izni aldığı belirtildi.
 
Abdullah Avcı'nın görevi bırakmasının ardından A Milli Takım'ın başına Fatih Terim'in gelmesi için başlatılan süreçte önemli bir adım bugün atıldı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile bir araya geldi. Görüşme Başkan Demirören'in evinde gerçekleşti.
 
Milli Takım'ın üstüste aldığı başarısız sonuçlar sonrası, yeni bir teknik adam arayışı başlamış ve gözler Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e çevrilmişti. Bu konuda basına yansıyan haberler sonrası Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı görevinden istifa etmişti.
 
Avcı'nın istifasının ardından, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak, Terim'le görüşmek için izin istemişti. Sarı-kırmızılı kulüpten de bu görüşmeye onay gelmişti.
 
Onayın ardından bu sabah Demirören ile Terim buluştu. Yıldırım Demirören'in evinde yapılan görüşmenin olumlu geçtiği belirtildi. Eğer anlaşma sağlanırsa, Fatih Terim hem Galatasaray'ı hem de milli takımı çalıştıracak.
 
DEMİRÖREN'DEN DÖRT YILLIK TEKLİF
 
Yapılan görüşmede Yıldırım Demirören'in Terim'e milli takım teknik direktörlüğü için dört yıllık bir teklifte bulunduğu ve deneyimli teknik direktörün de bu teklife sıcak baktığı öğrenildi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER