ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 01:18

Fatih Terim: Cambaz gibi olmak lazım

Fatih Terim: Cambaz gibi olmak lazım

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-0'lık Romanya galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.


Fatih Terim, 2-0'lık Romanya galibiyetiyle ilgili olarak açıklamalar yaptı. Sözlerine "Cambaz gibi olmak lazım. Berabere de kalabilirdik. Çocukları tebrik ediyorum. Burada iki şey çok önemli. Ya maçı ya da takdir kazanmak önemliydi. Oyuncularım ikisini birden kazandı. İnanıyorum ki; ekranları başında oturanlar hop oturup hop kalktı. Bu çocukların çoğu da ilk 11'de yeni yeni buluşuyorlar. Buraya getiren arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ülkenin böyle bir galibiyete ihtiyacı vardı" dedi. 

"Dört tane final maçımız vardı" diyen Terim, "İkisini geçtik. Allah da çalışana veriyor. Sonuç olarak üç puan. 1-0'da, 5-0'da olsa üç puan önemliydi" diye konuştu.

Arda Turan ve Gökhan Gönül'ün maç öncesi sakatlıklarının olduğunun hatırlatılması üzerine Fatih Terim şöyle devam etti, "
 Olaya bayrak, milli forma, İstiklal Marşı girince kimsenin ufak tefek bahaneleri olmamalı. Böyle şeyler girince bu bizi üzer. Herkesin milli takıma faydalı olması, herkesin milli takım için kalbinin atması lazım. Bu çocuklara zarar vermemek için herkesin imtina etmesi lazım. Arda, Selçuk, Gökhan Gönül bunların hepsinin sakatlığı vardı. Hepsine teşekkür ediyorum. En gencimiz Salih maçtan önce "Hocam 3-1 bitecek, merak etmeyin" dedi. Ben de en azından 2 farkı bildi."
 
Önlerinde Estonya maçlarının olduğunu söyleyen Terim, "Estonya, ilginç bir deplasman. Geçen sefer 4 gol atıp 4 gol yiyip gidememiştik. Ancak bu kez başarmak istiyoruz. Dünya Kupası şansımız çok fazla yok. İki takım da iddialı. Romanya, Andorra ve Estonya'yla oynuyor. Bizim de hala o ipten düşmememiz lazım. Pardon demememiz lazım. İddialı olalım ama çalışarak play-off'u yakalayalım" ifadelerini kullandı. 

"Türk halkına bize güvendikleri için çok teşekkür ediyorum" diyen Terim, "Zaten bir sürü problemimiz var. En azından bu galibeyetin ardından halkımız bir süre rahatlarlar. Arkamızda olan herkese selamlar, sevgiler. Milli takım bütün seyircilerin takımıdır. Herkes Milli Takım'a destek vermelidir" ifadeleriyle sözlerini bitirdi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER