ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 23:45

Fatih Terim: Birileri rahat etsin diye imza atmam


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bazıların içi rahat etsin veya etmesin diye imza atacak halinin olmadığını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın kendi sahasında MP Antalyaspor 1-1 berabere kaldığı karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan tecrübeli hoca, "Açıkçası tabiki çok gol pozisyonu kaçırdığımız maç oldu. İyi oynadığımız söylenemez. Çok fazla gol pozisyonuna girdik ama olmadı. Ligde almış olduğumuz üç beraberlik bize yakışmadı. Futbolda böyle şeyler oluyor. Böyle şeyler olacaksa başında olsun, bunları telafi ederiz. Milli Takım sonraları ve Şampiyonlar Ligi maçları öncesinde böyle sıkıntılar yaşanabiliyor. Lige bir an evvel konsantre olmamız gerekiyor." dedi.

Fatih Terim, salı günü oynayacakları Real Madrid maçında herşeyin farklı olacağını kaydetti.

KİMSE RAHAT ETSİN DİYE İMZA ATACAK HALİM YOK

Fatih Terim, A Milli Takım'ın başına geçtiği günden bu yana yapılan eleştiriler ve Galatasaray Kulübü'nün kendisine teklif etmiş olduğu iki yıllık sözleşme konusunda şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz milli takımda Galatasaray'ı, Galatasaray'da milli takımı konuşmuyorum. Benim yapmış olduğum sözleşme meseli çok uzadı. Ben 1974 yılında Galatasaray'a imza attım. Bugüne kadar yapmış olduğum bir tane mukaveleye bakmadım. Yakın zamanda 'Galatasaray beni bırakmadıkça bende Galatasaray'ı bırakmam' açıklamasını yaptım. Böyle yapmış birisi olarak sözleşme, sözleşmeme meselesi maalesef simge haline getirdiniz. Önümüzde o kadar önemli maçlar varki oraya konsantre olacağımıza sözleşme meselesini Galatasaray aleyhine getirdik. Sözleşmenin böyle devamının zarar vereceğini düşündük. Galatasaray benim için tercih ve seçenek değildir. Hiçbir zaman hayatımda da olmadı. Bana 'Gel dediler geldim, çalış dediler çalıştım, koş dediler koştum' Ama git derlerse hemen gitmem direnirim. Bugüne kadar ben olaylara kurumsal değil durumsal baktım. Daha öncede benim sözleşmem vardı. Yapılan sözleşmelerin içini okumadım. Sadece bu kez imzada tarafların ayrılması halinde 15 günlük süre konmuştu ben bunu bir saate indirdim. Ben kağıttan öteye gitmeyen sözleşmeler mukaveler gördüm. Mukavelede ne yazıyor ilgilenmedim. Sözleşmeyle ligili ağzımdan tek laf çıkmadı. Ne gelişlerimde ne de kalışlarımda birinin içi rahat etsin diye bir halim yok. Hiçbir şeye imza atacak değilim. Beni çok iyi tanıyorsunuz."

Fatih Terim, bugüne kadar atmış olduğu imzaların hep arkasında durduğuna vurgu yaparak, "Artık bu mukavele üzerine senaryo yazmayı bırakalım. Ben her imzaya sahip çıktım. Arkasında durdum. Zaten bizim imzalarımız zaten birer sene birer sene gidiyor. İlk anlaşmamda da bir seneydi. Başkanımızın bir sözü vardı. 'Başarıya endeksli sözleşme yapıyoruz. Sürekli başarı diyordu' Her sene imza devam eder birer yıl kalarım. Kimse rahat etsin veya etmesin diye imza atacak halim yok."

Fatih Terim, salı günü oynanacak Şampiyonlar Ligi maçında sol tarafta Riera'yı oynatabileceğini ifade etti.

Tecrübeli teknik adam, bir gazetecinin "Milli Takımı çalıştırmanız, konsantrasyonu bozar mı?" sorusuna ise "Bende insanım. Ben eleştiriler yapılmasın demiyorum. Doğru eleştiriye açığız. Milli Takım'a yardım etmek için yapılan teklifi kabul ettim. Hiçbir ücret almayacağımı söyledim. Bundan dolayı bir dayak yemediğimiz kalmadı. Böyle olunca insan tabiki üzülüyor." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER