ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 13:30

Fatih Tekke geri dönüyor!

Fatih Tekke geri dönüyor!

İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Başkan adaylığını açıkladı.


2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasını almanın yöntemini bildiklerini belirten Hacıosmanoğlu, "Emek hırsızlarını bertaraf etmenin yöntemini de biliyoruz. Bu kupayı İstanbul'da alacağız, oradan da üstü açık otobüsle kemençe horon ekibiyle boğaz köprüsünü istila edeceğiz" dedi.

Zorlu Grand Otel'de basın mensuplarının karşısına çıkan Hacıosmanoğlu, " Trabzonspor başkanlık adaylığı sürecinde yeniden yapılanma, ardından da temiz Türk futbolu adına başlama vuruşunu yapıyoruz. 1967 yılında kurulan Trabzonspor 70'li yıllardan sonra başkaldırının öncüsü olmuş, 10 yıl gibi kısa süreye 6 şampiyonluk sığdırmış, bu başkaldırıyla Anadolu'nun bağrından çıkarak, Anadolu beyi unvanını almıştır. Ne yazık ki o başkaldırıyı devam ettiremeyip adaletsiz gücün yanında görünür gibi durumlar sergileyerek, elimizden 4 şampiyonluğun çalınmasına meydan vermişizdir. Özümüze dönersek Trabzonspor gücün karşısında durdukça istediğini almıştır" diyerek konuşmasına başlayan Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un köklü değişime ve kurumsallaşmaya ihtiyacı olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

"67'inci kongremizi yapıyoruz. Aynı ruhu canlandırabiliriz, aynı efsaneyi tekrar ayağa kaldırabiliriz. Yıllardan beri Trabzonspor'un köklü bir değişime ihtiyacı olduğunu, bu değişim gerçekleştirdikten sonra kalıcı başarılar sağlayabileceğimizi söyleyip duruyoruz. Ama göreve gelen yeni yönetimler bunu değil, 'Günü nasıl kurtarırız?'  hesabıyla meşgul olmuşlardır. Trabzonspor'un eski günlerine dönebilmesi için kendi içindeki yapılanmayı tamamlaması lazım. Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Dünya kulüplerinin nasıl yönetildiği ortadadır. Trabzonspor'un kurumsallaşması gerekiyor diyoruz ama amatörce yönetiliyoruz. Nasip olur da başkan olursak bu konuda çalışmalarımız var."

TRANSFER POLİTİKASI KULÜBÜN POLİTİKASI OLACAK

Sportif direktör sistemi getireceklerini kaydeden Hacıosmanoğlu, " Transferlerin başkan tarafından yapılması toplumda yanlış algılamaya sebebiyet veriyor, sahada mücadele edecek kadro kurulamıyor. Aslında bu profesyonellerin işi. Bizim de bir sportif direktörümüz olacak. Kulübün politikası olacak. İşten anlayanlar bu işi yapacak. Transfer politikası kulübün politikası olacak. Arkadaşlar hem yurt içinde hem yurt dışında çalışıyor. Trabzonspor bünyesine uygun olacak yetenekleri araştırıyor" dedi.

EMEK HIRSIZLARI RADAR SİSTEMİNE TAKILDI

Türk futbolunun temizliğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Hacıosmanoğlu, " Bunun öncüsü Trabzonspor olur. Türkiye'de emeklerin çalındığı bir sistem var, emek hırsızları var. Emek hırsızları radar sistemine takıldı. Allah başkan olmayı nasip ederse emek hırsızlığı ile mücadele edeceğiz. Bunar sanıldığı kadar büyük insanlar değil. Sadece güzide kulüpleri kullanan insanlardır" diye konuştu.

KUPANIN ALINMA YÖNTEMİNİ DE BİLİYORUZ

Kupayı İstanbul'dan alarak üstü açık otobüsle Trabzonspor müzesine getireceklerini ifade eden Hacıosmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Trabzonspor'un başkanı her kim olursa olsun, hiçbir güce boyun eğmeden, alın teri olan şampiyonluk kupasını Trabzonspor'un müzesine koymak zorundadır. Allah bize nasip ederse kupa gelecek, adalet yerini bulacak. Kupanın alınma yöntemini de, emek hırsızlarını bertaraf etmenin yöntemini de biliyoruz. Bu kupayı İstanbul'da alacağız, oradan da üstü açık otobüsle kemençe horon ekibiyle boğaz köprüsünü istila edeceğiz. Horon eşliğinde otobüsle tüm Karadeniz şehirlerini dolaşa dolaşa o kupa Trabzonspor müzesine gelecek."

FATİH TEKKE GERİ GÖNÜYOR!

Trabzonspor Başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu, başkan olması halinde Sportif Direktörlüğe Trabzonspor'un eski futbolcusu Fatih Tekke'yi getireceğini de sözlerine ekledi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER