ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 23:12

Faik İçmeli'den Yıldırım'a tepki


Fenerbahçe'de Olağanüstü Genel Kurul Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da gerçekleştirildi. Kurulun ilk gününde üyeler ve başkan adayları birer konuşma yaptılar.

Başkan Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Kürsüye geldim konuşacağım da Mehmet Ali bey dışarı çıktı. Kime konuşacağım? Kime sorular soracağım?" deyince, Mehmet Ali Aydınlar'ın listesinde bulunan Faik İçmeli tepki gösterdi. Yıldırım, İçmeli'ye de tepki göstererek, "15 senedir yanımdasın Faik İçmeli, benden hiçbir şey öğrenememişsin. Bir de siyasetçiyim diyorsun." diye konuştu.

Başkan Aziz Yıldırım'ın tepki gösterdiği ve genel kurulda tartıştığı Faik İçmeli ise yaptığı yazılı açıklamada, "Faik İçmeli’nin Aziz Yıldırım’a cevabı" başlığıyla şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Başkan benim 15 yıldır kendisiyle beraber olduğumu, eski siyasetçi olduğumu kendisinden bir şey öğrenmediğimi söylüyor. Birincisi ben 35 yıllık kongre üyesiyim, belki de kendisinden eskiyim. Kendisinden öğrenecek bir şeyim yok. Faik İçmeli’nin kim olduğunu bir araştırsın.

Benim Galatasaraylılara mesaj çektiğimi söylüyor. Ben hiç ayrım yapmadan telefon rehberimdeki 2500 kişiye mesaj çektim. İyi niyetle takım ayrımı yapmadan bilerek Mehmet Ali Aydınlar’a destek istedim. Uzun yıllar aktif siyaset yapmış, birçok sivil kuruluş teşkilatında görevler almış birisiyim. Kongrede eşit şartlarda yarışmak için üye listesini istedik, vermediler. Arzu etmesek de son 3 gün mahkeme kararıyla listeleri aldık. Liste elimizde olsaydı yalnız Fenerbahçeli dostlarıma mesaj çekebilirdim.

Kurullara müdahale; Ben Sayın Yıldırım’dan önce de kurulda görev yaptım. 1998’den bu yana da Balotaj Kurulu'nda bulundum. Başkan "İhraçları Disiplin kurulu yapıyor, ben karışmıyorum" diyor, bana da soruyor; “Balotaj’a karışıyor mu?” Balotajla Disiplin Kurulu çok farklı, bütün Fenerbahçe camiası bunu bilir. Kendisinin elinde mikrofon, emrinde FB TV, istediğini söylüyor.

Artık yeter! Fenerbahçe değişim istiyor, Fenerbahçe Aydınlık günleri bekliyor. Düşüncelerimi samimiyetle paylaşmak istedim."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER