ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 15:20

Eskişehirspor'lu Diamonsy Kamara: Nereden geldiğimizi bilmemiz gerekiyor

Eskişehirsporlu Diamonsy Kamara: Nereden geldiğimizi bilmemiz gerekiyor


Dört yıl İngiltere’nin Fulham takımında oynayan Eskişehirspor’lu Diamonsy Kamara küçük çocuklara futbolu sevdirmek amacıyla Balgat Spor Kulübü halı saha tesislerinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Diamonsy Kamara, "Nereden geldiğimizi bilmemiz gerekiyor." dedi.

Küçük çocuklarla ilgilenmekten çom büyük mutluluk duyduğunu belirten ve bunun kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Kamara, "Ben de bu çocuklar gibi küçüktüm. Nereden geldiğimizi bilmemiz gerekiyor. Çocuklarla ilgilenmek beni çok mutlu ediyor. İnşallah gelecek yıllarda bu çocukların içinden profesyonel futbolcular çıkacak. Gelecek yıllarda küçük çocukları eğitmek futbolcu yapmak beni daha çok mutlu eder." diye konuştu.

Üç yıldır Türkiye'de olduğunu da belirten Diamonsy Kamara, "Türkiye benim evim gibi. Türkiye'de çok mutluyum. Türkiye'de çok çok iyi ve teknik bir futbol var. Türkiye'ye son iki yılda çok iyi futbolcular geldi. Türkiye futbol anlamında seviyeyi oldukça yükseltti." dedi.

ERTUĞRUL SAĞLAM TÜRKİYE'NİN EN İYİ HOCALARINDAN BİRİ

Eskişehirspor'la ilgili düşünceleri sorulan Diamonsy Kamara, “Eskişehirspor’da takım arkadaşlarımla birlikte Ertuğrul Sağlam'la UEFA Avrupa Ligi için oynuyoruz." diyerek, şu cevabı verdi:

"Ertuğrul Sağlam Türkiye'nin en iyi hocalarından biri. Bursaspor'la şampiyonluk yaşadı. Futbolu çok iyi biliyor, çok iyi tanıyor. Eskişehirspor son transferlerle daha güçlü bir takım oldu. Eskişehir iyi bir futbol şehri."

Türk milli takımının son zamanlarda sıkıntılar yaşadığını da belirten Kamara, "Çok iyi futbolcular var ama milli takım bir şey yapamadı. İnşallah gelecek yıl çok daha iyi başarılar yakalayacak. Gelecek senelerde Fatih Terim'le milli takım eski haline dönecek." dedi.

Balgat Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özyılmaz ise yaptığı açıklamada, "Sporda alt yapı çalışmalarına önem veriyoruz. Yetenekli çocukları kulübümüzde toplayıp futbol eğitimi veriyoruz. Farklı yaş grupları olmak üzere çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyarak futbola yönelmelerini amaçlıyoruz. Diamonsy Kamara’yı kulübümüze davet etmemizin sebebi hem çocuklarımıza örnek olsun hem de onlara ufuk açsın." ifadelerini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER