ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 19:16

Eskişehirspor, Beşiktaş maçından umutlu


Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında deplasmanda yapacakları Beşiktaş maçında iyi bir mücadeleyle iyi bir sonuç almak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını bildirdi.
Sağlam, Eskişehirspor Kulübü'nün resmi internet televizyonu olan ESES TV Online'a yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın iyi futbolculardan kurulmuş zorlu bir rakip olduğunu belirterek, Eskişehirspor gibi Beşiktaş'ın da bu maçtan galibiyet beklediğini kaydetti.
Eskişehirspor'un son haftalarda puanlar kaybettiğine değinen Sağlam, şunları belirtti:
"Son üç karşılaşmada üç galibiyet alabilecek maçlar oynadık ve pozisyon da ürettik. Maalesef futbol şansı yanımızda olmadı. Bu maçlarda kaybettiğimiz puanları telafi edebileceğimiz, sonraki haftalar içinde önemli motivasyon oluşturabilecek, 90 dakika oynayacağız. Bu karşılaşmada alacağımız 3 puan hem kupada oynayacağımız maçlar için hem de 7 maçlık zorlu periyottan sonraki maçlar için önemli bir motivasyon olacak. İyi bir mücadeleyle iyi bir sonuç almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kolay olmayacağını biliyoruz ama futbolcularımız istediği zaman çok önemli işlere imza attılar ve çok önemli başarılar elde ettiler. Biz onlara sonuna kadar güveniyoruz. Onların ortaya koyacağı mücadele ve futbol kalitesiyle güzel bir maç oynayıp, güzel bir sonuç alacağımıza yürekten inanıyorum."
Sağlam, Eskişehirspor'un milli takımlarda futbolcularının bulunduğunu anımsatarak, "A Milli Takımın galibiyeti bize moral verdi. Özgür Çek'in 45 dakikalık performansı bizi sevindirdi. Bunun yanında Ümit Milli Takımın yenilgisiyle de üzüldük. Akaminko da Gana Milli Takımı ile maalesef mağlup oldu. Erkan Zengin'in yaşadığı şanssız rahatsızlık dışında futbolcularımızın özellikle sakatlanmadan dönmeleri bizim için sevindirici" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER