ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 22:22

"Eskişehir maçını kazanmaktan başka düşüncemiz yok"

"Eskişehir maçını kazanmaktan başka düşüncemiz yok"


Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, hafta sonu ağırlayacakları Eskişehir maçının çok zorlu geçeceğini, kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını ifade etti.

Celal Doğan Tesisleri'nde gazetecilerle bir araya gelen teknik direktör Bülent Uygun, Eskişehir maçının kendileri için çok zorlu geçeceğini, yakaladıkları çıkışı galibiyetle perçinlemek istediklerini kaydetti.

2 yıl önce Eskişehir’in başındayken takımın yüzde 60 oranında kurulmasında etkili olduğunda belirten Uygun, Eskişehir’i alt sıralardan 6. sıraya taşıdıklarını söyledi.

Uygun, “Karşımızda gerçekten çok kaliteli bir kadro var. Yukarı sıralarda bir takım. Bundan 2 sene önce takımın yüzde 60’ının kurulmasında etken olmuş bir hoca olarak da orada bir sezon çalışmıştım. Aynı gittiğim de ligde en sonuncu sıralardaydı. Devre arasında 8 tane futbolcuyu gönderip hiç transfer yapmadan aynı kadroyu 6’ıncılığa kadar çıkartıp o sezonu en iyi şekilde bitirmiştik. Çok güçlü ve ekonomik anlamda da sponsorları tarafından, markalar tarafından desteklenen bir takım.” dedi.

Eskişehir’in Ersun Yanıl gibi kaliteye sahip hocalarının olduğunu belirten Uygun, şunları kaydetti: Eskişehir Ersun Yanal gibi Türkiye’nin kanıtlanmış, kalitesi belli bir hocaya sahipler. O yüzden çok zor bir maç bizi bekliyor. Kazanmak istiyoruz. Kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Allah’ın izni ile sürdürdüğümüz bu çıkışı galibiyetle perçinleyip taraftarımıza hediye etmek istiyoruz.”

Milli takıma giden oyuncuların Gaziantep’in markasını yükselttiğine dikkat çekmen Uygun, “Sernas’ın, Rıdvan’ın milli takımlarda gol atması, akabinde diğer futbolcuların da sakatsız bir şekilde geri dönmesi mutluluk verici. Tabi bu da takımın kaliteli olduğunu gösterir. Serdar, Cenk, Rıdvan, Taşkın, Karcemarskas, Haris, Ivan ve Torore’nin milli takımda yer alması Gaziantepspor’un markasının yükselmiş olmasının göstergesidir. Onların orada gösterdiği başarı bizi gururlandırmıştır.” açıklamalarına yer verdi.

A Milli Takım'ın da Macar maçını kazanıp yoluna devam etmesini istediklerini dileyen Uygun, şunları ifade etti: “A Milli takımımız da inşallah biran önce Macar maçını kazanır, hep beraber el ele dünya kupasında oluruz diye düşünüyorum. Malum burada FİFA U20 Dünya Kupası var. Bize düşen payı iyi yerine getirmemiz lazım. Şuan gelen taraftarlarımızın mutlak ve mutlak Türk bayrakları ile maçlarını izlemelerini istiyorum.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER