ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:57

Eski yıldızlar dostluk maçına çıkıyor

Eski yıldızlar dostluk maçına çıkıyor


Türkiye’nin Efsane isimlerinden Hakan Şükür, Rüştü Rençber ve Abdullah Avcı Azerbaycan’da uluslararası dostluk maçında sahaya çıkacaklar.

Efsane isimler Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in 90. yıldönümü nedeniyle bugün, Bayıl Stadyumu’nda efsane futbolcular arasında düzenlenecek uluslararası dostluk maçında bir araya gelecekler.
Efsaneler, Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA) tarafından inşa edilmiş yapay sahanın açılış törenine katıldılar. Çeşitli yaş grubuna dahil olan çocuklar için egzersizlerin yapılması, onların futbola, sağlıklı yaşam tarzına yönlendirilmesini amaçlıyor.

Proje kapsamında iki yaş grubu üzere 8-10 ve 10-12 yaşındaki çocuklar haftada iki kez koşulsuz olarak egzersiz ol imkanı elde edecekler. Aynı zamanda tüm antrenman malzemeleri de AFFA tarafından sağlanacak.
Tesisleri gezen Türkiye futbolunun efsanesi Hakan Şükür, Bakü’ye ziyaretinin Haydar Aliyev’in 90 yıl dönümü ile ilgili olduğunu belirterek, “Futbol adına birçok tesis ve yatırım yapılıyor. İnşallah gelecek onların olacak. Başta futbol olmak üzere ve birçok alanda kendilerini gösterme, tanıtma fırsatı bulacaklar. Futbol adına birçok tesis ve yatırım yapılıyor. İnşallah gelecek onların olacak. Başta futbol olmak üzere ve birçok alanda kendilerini gösterme, tanıtma fırsatı bulacaklar. Onun mezarını ziyaret ettik, dualarımızı ettik. Mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de kendi dikkat ve kaygısını esirgemiyor. Gördüğü çalışmalarla ilgili onu da kutluyorum. Bugün ülkenizde futbola büyük miktarda sermaye yatırılır. Çocukların futbola çekmek, onlar için bu tür bir ortamın oluşturulması çok önemli” dedi.

Efsane kaleci Rüştü Rençber ise, bu organizasyonla gençlere futbolu sevdirmek istediklerini vurgulayarak, “Biz Azerbaycan’a çok geldik. Bu sefer farklı bir amaçla geldik. Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun düzenlediği bir organizasyon bu. Sokak futbolu projesi var mesela. Federasyonun bu girişimleri gençlere futbolu daha çok sevdirecek. Bu akşam ki maçta amacımız gençlere futbolu bir az daha sevdirebilmek” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER