ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 18:32

Eski futbolcular dostluk maçı yaptı

Eski futbolcular dostluk maçı yaptı

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Asim Ferhatoviç Hase Stadyumu'nda oynanan maçı, Bursaspor 7-2 kaybetti


Saraybosna Futbol Kulübü ile Bursaspor takımının  eski futbolcuları, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da dostluk maç yaptı. Maç,  Bursaspor'un 7-2'lik üstünlüğüyle sona erdi. 
 
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Asim Ferhatoviç Hase  Stadyumu'nda oynanan maçta Bursaspor'da, Mehmet Tezcan, Erkan Özen, İbrahim  Göstericiler, Adnan Yıldız, Sezgin Sönmez, Mirza Vareşanoviç, Erkan Öncel, Okan  Yılmaz, Hakan Cenkçiler, Metin Akdemir, Metin Sayal , Türker Kırpar, Ahmet Kılıç,  Vahit Doğan forma giydi. 
 
FK Saraybosna takımı ise  Almir Turkoviç, Memnun Sulyagiç, Admir  Hasançiç, Mirsad Dediç, Almir Hurtiç, Cemo Smiyeçanin, Samer Naser, Necad  Fazlagiç, Agim Nikoliç, Faruk Ihtiyareviç, Emir Obuça, Cenan Uşçupliç ve Mirza  Selimoviç'le yeşil beyazlı ekibe karşı mücadele etti. 
 
Maçın 6. dakikasında Okan Yılmaz'ın golüyle 1-0 öne geçen yeşil  beyazlı ekip, ancak maçın daha sonraki dakikalarında oyunun üstünlüğünü ev sahibi  takıma bıraktı. Maçın ilk yarısı FK Saraybosna'nın 4-1'lik üstünlüğüyle sona  erdi. 
 
Oyunun ikinci yarısında da etkili bir mücadele ortaya koyan FK  Saraybosna, maçı 7-2 kazandı. Bursaspor'a ikinci golü ise Admir Hasançiç kendi  kalesine atarak kazandırdı. 
 
Eski milli futbolcu ve şu anda Mudanyaspor Teknik Direktörlüğü yapan  Okan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bosna Hersek'e daha önce de  geldiğini, ayrıca eskiden Bursaspor'da oynayan Mirza Vareşanoviç ile uzun yıllar  arkadaş olduğunu dile getirdi. Yılmaz, Bosna Hersekliler'in Türklere karşı olan  ilgisi ve misafirperveliğinin her zaman inanılmaz olduğunu dile getirdi. 
 
Bosna Hersek futbolcu çıkarma açısından inanılmaz bir ülke 
 
Bosna Hersek'in Dünya Kupası'na katılmasının çok sevindirici bir olay  olduğunu dile getiren Yılmaz, Türkiye'de bir çok başarılı Boşnak oyuncunun top  koşturduğunu hatırlatarak, "Bosna Hersek futbolcu çıkarma açısından çok inanılmaz  bir ülke. İnşallah Dünya Kupası'nda güzel sonuçlar yakalayacak, bu şekilde Türk  halkını da onurlandıracak" diye konuştu. 
 
Hem Saraybosna takımında, hemde Bursaspor'da oynayan Mirza Vareşanoviç  ise, yaptığı açıklamada, her iki takımı da çok sevdiğini dile getirerek, böyle  bir maçın organize edilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Vareşanoviç,  Saraybosna takımının eski futbolcularının da yakın zamanda Bursaspor'u ziyaret  edeceklerini ümit ettiğini söyledi. 
 
Uzunu yıllar Bursaspor'da oynayan, son üç yıl içerisinde Gaziantep,  Beşitaş ve Milli Takım'da kaleci antrenörlüğü yapan Mehmet Teczan ise Bosna  Hersek'e gelmekten ve eski dostları görmekte çok mutlu olduğunu ifade etti. 
 
  
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER