ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 19:03

Erzurum'da pehlivanlar er meydanına çıktı


Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Geleneksel Uluslararası Karakucak Güreşleri, büyük bir mücadeleye sahne oldu. Dev organizasyonun başpehlivanlığını milli güreşçi Sait Bingöl kazandı.

Atatürk Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleştirilen karakucak güreş turnuvasında Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’dan 256 sporcu katıldı. Turnuva 8 yıldız ve 7 büyük siklette yapıldı. Karakucak güreşleri, yıldızlar 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, büyüklerde de 55, 60, 66, 74, 84, 96 ve +96 kilolarda düzenlendi. Turnuvaya Abdulkerim Kavaz'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’un güreşte önemli başarılara imza attığını söyledi. Başkan Küçükler, Erzurum'un güreşte önemli milli sporcular yetiştirdiğini ifade ederek, “Erzurum, eskiden beri çok önemli güreşçileri yetiştiren bir şehirdir. Atasporu güreşin Erzurum’un medarı iftiharı olduğunu biliyoruz. Bugün çok mutluyuz. Çünkü geleceğimiz olan çocuklar burada güreş yapıyorlar. Kayak takımından curlinge, futboldan buz hokeyine varıncaya kadar farklı spor branşlarında önemli başarılara imza atıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyespor futbol takımını bir üst ligde görmeyi arzu ediyoruz. Karakucak güreşlerinde emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından davul ve zurnanın eşliğinde pehlivanlar er meydanında mücadele etti. Karakucak güreşlerinde Erzurumlu milli güreşçi Sait Bingöl başpehlivan oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER