ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 17:05

Erzurum'a olimpik yüzme havuzu yapılıyor


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından daha önce Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi olarak ilan edilen Erzurum önemli bir tesise daha kavuşuyor. Sporcu yetiştirmek ve uluslararası kamplar için planlanan Olimpik Yüzme Havuzunun inşaatına başlandı. 50 x 25 boyutlarındaki olimpik yüzme havuzunun yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

Temelleri atılan yüzme havuzunun inşaatında incelemelerde bulunan Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, kış turizmi ve sporlarının gelişmesi için tesisler kadar tanıtımında önemli olduğunu söyledi. “Sende cevher varmış bunu eller ne bilir” sözü ile tanıtımın önemine vurgu yapan Vali Altıparmak, Erzurum’un gerek tesis zenginliği ile ve gerekse rakım avantajı ile sporcular ve kulüpler için tam bir çekim merkezi olacağını ifade etti. Şehrin turizmde markalaşması için güçlü bir tanıtım atağına geçileceğine işaret eden Vali, öncelikle kayak merkezleri, kayak ve kış sporları içerikli güçlü internet sitelerinin hayata geçirilmesini istedi.

     Yapımına başlanan yüzme havuzunun hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Altıparmak, inşatı yapan firma yetkilileri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’dan tesisle ilgili geniş bilgi aldı.

Daha sonra Palandöken Kayak Merkezi'ne geçen Vali Ahmet Altıparmak, dağın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını denetledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER