ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:47

Ertuğrul Sağlam: "Samsunspor’u çok seviyorum"


Samsunspor’un teknik direktörlük teklifinde bulunduğu başarılı hoca Ertuğrul Sağlam, Samsun’u ve Samsunspor’u çok sevdiğini ancak kendisine yapılan teklifi bu aşamada kabul etmesinin kolay olmayacağını belirtti.

Samsun ve Samsunspor taraftarının büyük sevgisini kazanan Sağlam, “Başkan Emin Kar beni telefonla arayarak bu teklifte bulundu. Ben de kendisine teşekkür ederek bu aşamada teklifi kabul edemeyeceğimi ancak her zaman Samsunspor’un da yanında olacağımı belirttim.” diyerek herhangi bir şekilde söz vermediğini söyledi.

Ertuğrul Sağlam, şehirde oluşan ‘söz vermişte sonradan vazgeçmiş. Verilen parayı beğenmemiş’ havasının oluşmasından rahatsızlığını dile getirdi. CİHAN’a konuşan Sağlam, “Başkan beni ilk aradığında ne söz söylemiş isem ben yine aynı yerde duruyorum. O gün de bu teklifi kabul etmemin bu aşamada çok kolay olmadığını dile getirdim. Şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Samsunspor’a gelme konusunda söz vermedi." dedi.

Samsunspor Kulüp Başkanı Emin Kar’ın özel bir radyoya bağlanarak Sağlam ile anlaştıklarını söylemesi kentte büyük bir sevinçle karşılanarak taraftarları beklentiye sevk etti. Ertuğrul Sağlam, bu beklenti ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Ben kimseye Samsunspor’a gelirim diye söz vermedim. Başkan beni ilk aradığında bu teklifi kabul etmemin bu aşamada çok kolay olmadığını dile getirdim ve ondan sonrada ben yaklaşık 5 gün yurt dışındaydım. Geldiğimde başkanla tekrar görüştüm ve bu tekliften dolayı kendisine çok teşekkür ederek kabul edemeyeceğimi söyledim.”

“Şuanda öğrendiğim kadarıyla kentte daha önce söz verilmiş ve bu sözde durulmamış gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor.” diyen Sağlam, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yani benim hem futbolcu hem de antrenör olarak 10 yılımın geçtiği Samsunspor ve şehrinin benim için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha dile getirirken o süreçte Samsunspor’a verdiğimiz katkı emeğin bir anda silinip atılmasına benim içim elvermiyor. İnsanları, halkı ve taraftarları yanlış bilgilendirerek bizim duruşumuzla alakalı farklı bir durum ortaya çıkarmak hoş bir durum değil. Yine üstüne basarak söylüyorum Samsun ve Samsunspor benim için çok önemli. Tek taraflı yapılan haberlerle benim Samsun şehri ve taraftarlarla aramın açılmasına izin vermem. Ben ilk söylediğimde son söylediğim arasında hiçbir farklılık yok.

Ben Samsunspor’a gelme konusunda şunları söyledim ‘şartlar ve ortam uygun olursa, kent genelinde bir hedef bütünlüğü oluşturulursa gelir ve seve seve çalışırım Samsunspor’da’ dedim. Ama, yaptığımız değerlendirmede o zamanın bu zaman olmadığını gördük. Ben en başından beri yaptığım görüşmelerde bunu söyledim ve yönetimle bu manada da kesinlikle şu kadar bütçe ayıralım diye bir konuşma yapmadık.

Ben Samsun’u seviyorum bunu hiç kimse değiştiremez ve Samsun halkının ve taraftarının da beni sevdiğini biliyorum. Karşılıklı bu sevgi ve saygının zarar görmemesi için halkımız ve taraftarlarımızdan tek ricam asılsız tek taraflı haberlere inanmamalarıdır.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER